Silesion.PL

serwis informacyjny

Gwiazdy polskiej lekkiej atletyki odwiedzą Galę Lauru Królowej Sportu

Gwiazdy polskiej lekkiej atletyki odwiedza Gale Lauru Krolowej Sportu

Gwiazdy polskiej lekkiej atletyki odwiedza Gale Lauru Krolowej Sportu

Gwiazdy polskiej lekkiej atletyki wezmą udział w niedzielę 16 października w wielkim święcie królowej sportu w Bydgoszczy – Gali Lauru Królowej Sportu. Tydzień później, w Myślęcinku odbędzie się bieg „Cross Country Bydgoszcz na start!”, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju.

Gala Lauru Królowej Sportu to okazja do wspólnego świętowania sukcesów, efektu pracy wykonanej nie tylko w ostatnim roku. Najlepsi lekkoatleci z kraju i regionu wyróżnieni zostaną w kilku kategoriach: zawodnik roku, trener roku, odkrycie roku, niespodzianka roku, nadzieje roku (sportowcy pochodzący z regionu), master roku. Po raz kolejny wręczony zostanie także laur dla osobowości lekkiej atletyki.

Organizatorem gali jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Wśród gości nie zabraknie medalistów i uczestników mistrzostw świata w Oregonie oraz mistrzostw Europy w Monachium. Partnerem wydarzeniem jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ubiegłorocznej, dwunastej edycji Lauru Królowej Sportu, zwycięzcami w najważniejszych kategoriach została para polskich młociarzy – Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki – złoci medaliści z Tokio. Wśród nagrodzonych sportowców z regionu znalazła się Iga Baumgart-Witan oraz jej trenerka i mama – Iwona Baumgart.

Odkryciem 2021 roku w Polsce okrzyknięto Patryka Dobka, a najważniejszą imprezą Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu. W kategorii „Nadzieja Roku” wyróżniono sześciu młodych sportowców, a laur jako osobowość lekkiej atletyki otrzymał Bogusław Mamiński.

„Bydgoszcz jest miastem organizującym ważne i ciekawe imprezy lekkoatletyczne. Doceniamy też sportowców, ich trud oraz wyrzeczenia, które są nieodłącznym elementem zawodowego sportu. W październiku znów spotkamy się z gwiazdami LA w naszym mieście i postaramy się, aby czuli się u nas jak najlepiej” – mówi prezes KPZLA Krzysztof Wolsztyński.

Tydzień po Gali Lauru Królowej Sportu do Bydgoszczy ponownie zawitają utytułowani polscy lekkoatleci. W niedzielę 23 października w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” odbędzie się bieg „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Start o godzinie 11.

Biegacze będą mogli sprawdzić się na trasie przygotowanej dla profesjonalistów, którzy tego samego dnia rywalizować będą w ramach World Athletics Cross Country Tour Gold, czyli cyklu najlepszych na świecie biegów przełajowych. Panie przebiegną 6 km, a panowie 8 km.

Organizatorzy zachęcają do udziału w rywalizacji w innych warunkach niż te, które oferowane są podczas biegów ulicznych. Rano w dniu Gali Lauru Królowej Sportu przy Karczmie Kujawskiej będzie można wziąć udział w krótkim treningu, w którym wezmą udział mistrzowie lekkiej atletyki – Adam Kszczot i Adrianna Sułek. Partnerami „Cross Country Bydgoszcz na start!” są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Bydgoszcz oraz InterRisk.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024