Silesion.PL

serwis informacyjny

Gwiazdy polskiej lekkiej atletyki odwiedzą Galę Lauru Królowej Sportu

Gwiazdy polskiej lekkiej atletyki wezmą udział w niedzielę 16 października w wielkim święcie królowej sportu w Bydgoszczy – Gali Lauru Królowej Sportu. Tydzień później, w Myślęcinku odbędzie się bieg „Cross Country Bydgoszcz na start!”, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju.

Gala Lauru Królowej Sportu to okazja do wspólnego świętowania sukcesów, efektu pracy wykonanej nie tylko w ostatnim roku. Najlepsi lekkoatleci z kraju i regionu wyróżnieni zostaną w kilku kategoriach: zawodnik roku, trener roku, odkrycie roku, niespodzianka roku, nadzieje roku (sportowcy pochodzący z regionu), master roku. Po raz kolejny wręczony zostanie także laur dla osobowości lekkiej atletyki.

Organizatorem gali jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Wśród gości nie zabraknie medalistów i uczestników mistrzostw świata w Oregonie oraz mistrzostw Europy w Monachium. Partnerem wydarzeniem jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ubiegłorocznej, dwunastej edycji Lauru Królowej Sportu, zwycięzcami w najważniejszych kategoriach została para polskich młociarzy – Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki – złoci medaliści z Tokio. Wśród nagrodzonych sportowców z regionu znalazła się Iga Baumgart-Witan oraz jej trenerka i mama – Iwona Baumgart.

Odkryciem 2021 roku w Polsce okrzyknięto Patryka Dobka, a najważniejszą imprezą Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu. W kategorii „Nadzieja Roku” wyróżniono sześciu młodych sportowców, a laur jako osobowość lekkiej atletyki otrzymał Bogusław Mamiński.

„Bydgoszcz jest miastem organizującym ważne i ciekawe imprezy lekkoatletyczne. Doceniamy też sportowców, ich trud oraz wyrzeczenia, które są nieodłącznym elementem zawodowego sportu. W październiku znów spotkamy się z gwiazdami LA w naszym mieście i postaramy się, aby czuli się u nas jak najlepiej” – mówi prezes KPZLA Krzysztof Wolsztyński.

Tydzień po Gali Lauru Królowej Sportu do Bydgoszczy ponownie zawitają utytułowani polscy lekkoatleci. W niedzielę 23 października w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” odbędzie się bieg „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Start o godzinie 11.

Biegacze będą mogli sprawdzić się na trasie przygotowanej dla profesjonalistów, którzy tego samego dnia rywalizować będą w ramach World Athletics Cross Country Tour Gold, czyli cyklu najlepszych na świecie biegów przełajowych. Panie przebiegną 6 km, a panowie 8 km.

Organizatorzy zachęcają do udziału w rywalizacji w innych warunkach niż te, które oferowane są podczas biegów ulicznych. Rano w dniu Gali Lauru Królowej Sportu przy Karczmie Kujawskiej będzie można wziąć udział w krótkim treningu, w którym wezmą udział mistrzowie lekkiej atletyki – Adam Kszczot i Adrianna Sułek. Partnerami „Cross Country Bydgoszcz na start!” są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Bydgoszcz oraz InterRisk.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

5 1 Głosowanie
Ocena artykułu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Prosimy o komentarz.x