Silesion.PL

serwis informacyjny

W piątek 30 czerwca Esportowe igrzyska zawitają do Katowic

Katowice Spodek MCK Koszutka 2021

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

30 czerwca w Katowicach startują European Games Esports Championships, gamingowa impreza realizowana w trakcie Igrzysk Europejskich. Na trzy dni Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się areną dla międzynarodowego esportu. Reprezentacje z całej Europy będą rywalizować ze sobą w dwóch tytułach: Rocket League oraz eFootball. 

– Ściągnięcie do Katowic Intel Extreme Masters stało się kamieniem milowym w rozwoju miasta. Dzisiaj jesteśmy nazywani globalną stolicą e-sportu, bo to właśnie u nas odbywają się finały IEM. Nie zatrzymujemy się i kontynuujemy rozwój w tym obszarze. Dlatego pracujemy nad powstaniem Dzielnicy Nowych Technologii wraz z Hub’em gamingowo-technologiczny – mówi Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice. – Nasze doświadczenie docenili także organizatorzy Igrzysk Europejskich. Rozgrywki e-sportowe odbędą się właśnie w Katowicach. To będą nie tylko trzy dni pełnej zaangażowania rywalizacji e-sportowej, ale i otwarte wydarzenia towarzyszące, takie jak GEFestival oraz OKSE – Central Europe Gaming & E-Careers Congress – dodaje prezydent. 

W ramach Mistrzostw Esportowych Igrzysk Europejskich do Katowic przyjedzie blisko 130 zawodników, delegatów i trenerów reprezentujących 28 krajów. Na najlepszych czekają medale i tytuły mistrzowskie.  Także nasza Narodowa Drużyna Esportu wystawia swój skład – w eFootball, w kategorii open zagra Marcel „Marcel_PL” Ziętek, natomiast w rozgrywkach kobiet reprezentować nas będzie Nikoleta „Nikki” Winiarska. W Rocket League zobaczymy polski zespół w składzie Arkadiusz „Azza” Różyczka, Mateusz „Vesh” Wiśnik oraz Patrick „Niseron” Gostkowski.

Impreza towarzysząca – GEFestival

Esportowe emocje to nie wszystko na co mogą liczyć odwiedzający MCK między 30 czerwca a 2 lipca. Odbędzie się również impreza towarzysząca o nazwie GEFestival. Na uczestników czeka szereg atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Spragnionym wiedzy i wydarzeń branżowych, polecamy udział w najdłużej organizowanej cyklicznej konferencji poświęconej gamingowi i branżom pokrewnym w Europie Środkowo-Wschodniej „OKSE – Central Europe Gaming & E-Careers Congress”. Przez 6 lat wydarzenie nosiło nazwę Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, ale teraz tematyka konferencji została poszerzona o zagadnienia związane z biznesem i gospodarką.

– Sport elektroniczny to przyszłość. Coraz szybciej i śmielej wkracza on do programów imprez sportowych, a jego rola wzrasta w świadomości osób oraz instytucji odpowiedzialnych za organizację rozgrywek sportowych na świecie. Polska ma swoją Narodową Drużynę Esportu. Ten projekt został zainicjowany przez prezydenta Polski, co jest wyrazem otwarcia na innowacje i nowoczesność w sporcie oraz oczekiwania młodych – mówi Łukasz Trybuś, prezes Polskiego Związku Esportu.

Oprócz korzyści edukacyjnych i networkingowych, uczestnicy GEFestival będą mogli wziąć udział w turnieju gry „Just Dance” organizowanym we współpracy z Polskim Związkiem Tańca oraz odkryć strefę gier retro i zagrać w klasyczne gry komputerowe. Ci, którym gamingu ciągle mało, będą mogli śledzić finały Uniwersyteckiej Ligi Esportowej i zobaczyć najlepsze drużyny akademickie rywalizujące o najwyższe stopnie podium. Będzie też można skorzystać ze stref chill-outu, które są świetnym miejscem nie tylko relaksu, ale także rozmów indywidualnych. Jedną z nich przygotowało miasto Katowice. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale dla tych, którzy nie będą mogli w nim uczestniczyć event będzie transmitowany online, na platformie twitch.tv. 

Więcej informacji o wydarzeniach, w tym szczegółowy program, można znaleźć na stronach internetowych: https://www.globalesports.org/ege23 oraz https://polskiesport.pl/okse/ 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024