Silesion.PL

serwis informacyjny

W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu

Już w najbliższą niedzielę 28 kwietnia o 14.00 zainaugurowany zostanie sezon wyścigów konnych na warszawskim Torze Służewiec. Przed nami wyjątkowy, jubileuszowy sezon – w tym roku świętować będziemy 80-lecie otwarcia toru. Podczas pierwszego dnia odbędzie się 8 gonitw, do których zgłoszono aż 82 konie.

Otwarty 3 czerwca 1939 roku Tor Wyścigów Konnych Służewiec to jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na świecie. Zaprojektowany z rozmachem i fantazją w dwudziestoleciu międzywojennym przez zespół polskich architektów pod przewodnictwem hr. Zygmunta Plater-Zyberka.

Od blisko 80 lat Tor Służewiec gromadzi w trakcie sezonu zarówno rzesze pokoleń warszawiaków, jak i turystów z kraju i z zagranicy. W ciągu roku odbywa się w tym miejscu ponad 50 dni wyścigowych, podczas których rozegranych jest blisko 500 gonitw. Od 2008 roku Totalizator Sportowy dzierżawi obiekt, rewitalizuje go i organizuje wyścigi konne.

Co nas czeka 28 kwietnia na Torze Służewiec?

W pięciu gonitwach rywalizować będą szlachetne i szybkie konie pełnej krwi angielskiej, a w trzech słynące z urody i dzielności konie czystej krwi arabskiej. Sezon rozpocznie się już tradycyjnie od gonitwy Dandolo – Handicap Otwarcia. Główny wyścig pierwszego dnia, Memoriał Tomasza Dula, poświęcony jest pamięci jednego z najlepszych polskich dżokejów (więcej o nim w tekście obok). Ciekawie zapowiada się licznie obsadzona gonitwa o Nagrodę Cometa. Emocji na pewno nie zabraknie także w wyścigach o Nagrodę Skowronka i Nagrodę Generała Władysława Andersa.

Co nas czeka w Sezonie 2019?

Tegoroczny sezon potrwa do 10 listopada. Zaplanowanych zostało 50 dni wyścigowych. Do najciekawszych wydarzeń Sezonu 2019 na pewno zaliczyć należy: Otwarcie Sezonu (28 kwietnia), Inauguracji Obchodów 80-lecia Toru (5 maja), Wiosenna (25 maja), Rulera (26 maja), Derby Galę (7 lipca), Liry/Oaks (4 sierpnia), Nagrodę Europy (18 sierpnia), St. Leger (1 września), Wielką Warszawską (29 września) oraz UAE President Cup (27 października).

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023