Silesion.PL

serwis informacyjny

W niedzielę Festiwal Biegowy im. Korfantego w Katowicach. Czasowe wstrzymanie ruchu samochodowego na trasie biegu

Najbliższa niedziela, 14 kwietnia, zapowiada się niezwykle aktywnie w Katowicach. W tym dniu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe – Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego. To nie tylko okazja do rywalizacji na dystansie 10 km dla doświadczonych biegaczy, ale także szansa dla najmłodszych na przeżycie przygody sportowej podczas biegów dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zapowiadają wydarzenie pełne emocji, sportowej rywalizacji i rodzinnej atmosfery.

Tradycja i Pasja

Bieg im. Wojciecha Korfantego to już stały punkt w kalendarzu wydarzeń sportowych Katowic. W tym roku Festiwal będzie obchodził swoją kolejną edycję, łącząc w sobie pasję do biegania z szacunkiem dla historii miasta. Rozpocznie się on o godzinie 13:00 przy pomniku Wojciecha Korfantego na placu Sejmu Śląskiego, symbolicznie wyznaczając linię startu na trasie biegu na 10 km.

Trasa i Cele

Trasa biegu na 10 km będzie prowadzić uczestników przez malownicze ulice miasta, wiodąc ich przez alejki Doliny Trzech Stawów, by w końcu dobiec do mety na Muchowcu. To nie tylko wyjątkowy test wytrzymałości, ale również okazja do podziwiania uroków katowickiego krajobrazu.

Biuro zawodów i organizacja ruchu

W związku z organizacją wydarzenia i zlokalizowaniem biura zawodów w budynku Instytucji Kultury – Katowice Miasto Ogrodów, część Placu Sejmu Śląskiego będzie wyłączona z użytkowania od 13 kwietnia. Biuro zawodów będzie czynne 13 kwietnia w godz. 9.00-14.00 (bieg na 10 km i biegi dla dzieci) oraz 14 kwietnia w godz. 9.00-12.45 (bieg na 10 km). W niedzielę na Muchowcu uruchomione zostanie biuro zawodów biegów dla dzieci, które będzie czynne w godz. 12.00-13.45. 

Czasowe wstrzymanie ruchu samochodowego wystąpi na trasie biegu, a więc ulicach: Lompy, Wojewódzkiej, Krasińskiego, Granicznej i Sikorskiego od godz. 13.00 do przebiegnięcia ostatniego zawodnika jednak nie później niż do 13.30. Na części ul. Trzech Stawów oraz na parkingu na Muchowcu będą występowały ograniczenia w ruchu w godz. 13.00-15.00. 

Depozyt znajdować się będzie w autobusie, który przejedzie ze startu na metę. Będzie on dostępny dla biegaczy w godz. 9.00-13.00 na Plac Sejmu Śląskiego oraz w godz. 13.15-15.30 przy mecie na Muchowcu.

Rywalizacja Dla Każdego

Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego to wydarzenie otwarte dla wszystkich. Niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania, każdy znajdzie coś dla siebie. Biegi dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się o godzinie 14:00 na Muchowcu, pozwolą najmłodszym poczuć radość z aktywności fizycznej i pokazać swoje sportowe umiejętności.

Nagrody i Wspieranie Społeczności

Organizatorzy przewidzieli liczne nagrody dla uczestników, od pamiątkowych medali dla wszystkich biegaczy, po puchary, bony podarunkowe i nagrody pieniężne dla najszybszych zawodników. Dzięki wsparciu miasta Katowice oraz partnerów wydarzenia, Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego może dostarczyć uczestnikom niezapomnianych doświadczeń sportowych.

Wydarzenie dla Całej Rodziny

Podczas festiwalu na Muchowcu przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin. Strefa Decathlonu zapewni rozrywkę i zabawę dla najmłodszych, natomiast Strefa Fundacji Promocji Nauki i Sportu Akademickiego oraz Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego zaoferuje możliwość odpoczynku i relaksu po biegu, dzięki stanowiskom do odnowy biologicznej i masażu.

Wsparcie i Wyzwania

Organizacja wydarzenia wymaga sporego wysiłku logistycznego i koordynacji. Biuro zawodów oraz organizacja ruchu zostaną zlokalizowane w budynku Instytucji Kultury – Katowice Miasto Ogrodów. Część Placu Sejmu Śląskiego zostanie tymczasowo wyłączona z użytkowania od 13 kwietnia, aby zapewnić sprawną organizację wydarzenia.

Patronat Wojciecha Korfantego

Wybór patrona festiwalu, Wojciecha Korfantego, ma głębokie znaczenie dla mieszkańców Katowic. Jego postać jest ważna dla historii miasta, a Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego stanowi hołd dla jego dziedzictwa i osiągnięć.

Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego obiecuje być wydarzeniem pełnym pasji, rywalizacji i wspólnej radości z aktywności fizycznej. To okazja do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze oraz do uczczenia pamięci wybitnej postaci historii miasta.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na jego stronie internetowej: www.biegkorfantego.katowice.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024