Silesion.PL

serwis informacyjny

W najbliższy piątek 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stolowym

90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stolowym

W piątek 25 marca 2022 roku w Hali Sportowej Częstochowa rozpoczną się dziewięćdziesiąte, jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Swój udział w turnieju potwierdzili czołowi zawodnicy. Pula nagród w tegorocznym czempionacie wyniesie 110.000 złotych.

90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym odbędą się w dniach 25-27 marca 2022 roku, turniej gościć będzie w Częstochowie po raz piąty w historii. Dotychczas o tytuł Mistrza Polski zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w Częstochowie w 1938, 1950, 1989 i 2017 roku. W tegorocznej, jubileuszowej edycji turnieju wystartuje 96 topowych zawodniczek i zawodników naszego kraju. Swój udział w turnieju potwierdzili między innymi, ubiegłoroczna Mistrzyni Polski, drużynowa brązowa medalistka Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich 2019 – Natalia Bajor, srebrny medalista w grze podwójnej ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy – Jakub Dyjas, Wicemistrz Świata Juniorów z 2021 roku – Miłosz Redzimski i wielu innych.

Do 90. IMP podchodzę jak do poprzednich, czyli nie myślę o obronie tytułu i nakładaniu dodatkowej presji. Dla mnie to jest nowy turniej. Mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami, dlatego do każdej gry podchodzę tak samo przygotowana – powiedziała Natalia Bajor.

Tegoroczne Mistrzostwa będą wyjątkowe nie tylko za sprawą jubileuszu, ale również dzięki puli nagród, która wyniesie 110.000 złotych. Czempionat objęty został Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, którego decyzją Mistrzyni i Mistrzowi Polski przyznane zostaną nagrody specjalne w wysokości 25.000 złotych.

Szczegółowy plan gier dostępny jest w magazynie turniejowym oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Polski Związek Tenisa Stołowego zaprasza wszystkich miłośników sportu do Częstochowy.

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author