Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Herra (Legia Tenis): Wszystkie działania zrealizowaliśmy zgodnie z prawem i zawartą umową

marcin herra legia tenis fot mateusz kostrzewa legiacom 2

marcin herra legia tenis fot mateusz kostrzewa legiacom 2

Wypowiedź prezesa Legii Tenis Marcina Herry:

– Spełniamy wszystkie warunki decydujące o wydaniu zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym kortów tenisowych. Wszystkie działania do tej pory zrealizowaliśmy zgodnie z prawem i zgodnie z umową. Rozwijamy swoją działalność wedle wszystkich praw. Jesteśmy przekonani, że jest to wyraz naszej wspólnej troski i dobrego partnerstwa z miastem Warszawa. Nie chcemy dyskusji, bo nie są one potrzebne ani nam, ani miastu Warszawa, stąd przywróciliśmy stan poprzedni. Taka jest nasza decyzja. Będziemy kontynuowali dialog, aby spokojnie realizować kolejny etap inwestycji na tych kortach.

– Korty i kompleks to nie jest projekt nadzwyczaj biznesowy. Bardziej chodzi o wizerunek i połączenie relacji między boiskiem, a tenisem. Płacimy blisko milion złotych czynszu dla miasta Warszawy. Wszystkie inwestycje, które zrealizujemy w tym miejscu, są własnością miasta Warszawy. Ten obiekt jest własnością Warszawy. My go wydzierżawiliśmy na 30 lat.

– Legia Tenis jako spółka odpowiada za realizację umowy. Nie chcemy natomiast spowodować, żeby Legia Warszawa ponosiła straty w wyniku działalności tenisa. Każda działalność powinna ponosić swoje koszty. W tym wypadku, o którym mówimy, staramy się oddzielić wszystkie ryzyka.

– W tym miejscu, w zeszłym roku były niszczejące trybuny, korty wymagały renowacji. Miejsce przypominało bardziej pomieszczenie gospodarcze. Zainwestowaliśmy w ten cały projekt bardzo dużo energii. Kluczowym elementem jest nawierzchnia kortów. Przeprowadziliśmy wiele zmian, aby poprawić ich jakość. W tym momencie realizujemy również wiele turniejów – także dla najmłodszych – mamy pełną ofertę zajęć komplementarnych. Jesteśmy też dobrze przygotowani do realizacji kolejnego etapu – remontu trybun i pawilonu klubowego.

– Po czterech miesiącach od otwarcia działalności Legia Tenis zorganizowaliśmy turniej BNP Parbias Polish Cup we współpracy z Mariuszem Fyrstenbergiem. Po wielu latach turniej rangi ATP wrócił do Warszawy. To niebagatelne osiągnięcie dla całego, polskiego świata tenisa. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy. Młodszych, starszych, wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją tenisową przygodę – zakończył Marcin Herra.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024