Silesion.PL

serwis informacyjny

Rozpoczęły się 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stolowym

90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stolowym

W Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęły się dziewięćdziesiąte, jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. W trwającym do niedzieli turnieju startuje 96 najlepszy zawodników i zawodniczek w kraju.

W 90. Indywidualnym Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym uczestniczą czołowi polscy zawodnicy zmagający się o tytuły mistrzowskie w grze pojedynczej, podwójnej oraz w mikstach. W turnieju zabraknie ubiegłorocznego Mistrza Polski – Samuela Kulczyckiego, który ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19 nie mógł wrócić do Polski z rozgrywanego w Doha turnieju WTT Contender. Faworytem Mistrzostw w grze pojedynczej mężczyzn jest Jakub Dyjas, ubiegłoroczny srebrny medalista Mistrzostw Europy w grze podwójnej oraz dwukrotny Mistrz Polski z lat 2018 i 2022.

Chcę podtrzymać serię wygranych w latach parzystych. Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie i sięgnę po 3 tytuł w singlu. W 2019 roku przegrałem o ćwierćfinał z Patrykiem Chojnowskim 3:4, który zagrał bardzo dobry turniej i zasłużenie wygrał. Nasz mecz był na dobrym poziomie, ale większym spokojem wykazał się wtedy Patryk – powiedział Jakub Dyjas, który z kolei nie uczestniczył w IMP w 2021 roku, a powodem były problemy zdrowotne.

Transmisje meczów 90. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym oglądać można na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Niedzielne mecze finałowe transmitowane będą na antenie TVP Sport w niedzielę 27 marca w godzinach 10:00-13:00.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZMAGAŃ SPORTOWYCH!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author