Silesion.PL

serwis informacyjny

W katowickim Załężu tramwaje nie pojadą do końca marca

Do konca marca tramwaje nie pojada w katowickim Zalezu

Do konca marca tramwaje nie pojada w katowickim Zalezu

Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca, kończy się realizacja prac związanych z budową tramwajowego węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Gliwickiej w Katowicach. Jednak zanim zostanie przywrócony ruch tramwajów, odbędzie się 8-dniowa przerwa w ruchu między Załężem a Chorzowem Batorym, która została wcześniej zapowiedziana.

Od lipca 2022 roku nie kursują tramwaje między placem Wolności a przystankiem przy Punkcie 44 z powodu budowy nowej linii tramwajowej wzdłuż ul. Grundmanna. Teraz, gdy prace przy budowie węzła rozjazdowego dobiegają końca, tymczasowy rozjazd zostanie zdemontowany, a poszczególne tory połączone ze sobą. W związku z tym ruch tramwajów między Załężem a Chorzowem Batorym zostanie wstrzymany na czas prowadzenia tych robót.

Od piątku 24 marca do piątku 31 marca wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy linii tramwajowej nr 60, która będzie kursować tylko na trasie Dąb Huta Baildon – Chorzów Batory Zajezdnia. Z kolei trasa autobusowej komunikacji zastępczej T-7 zostanie wydłużona do relacji Katowice pl. Wolności – Świętochłowice Mijanka, a zastępcza linia autobusowa T-20 zostanie zawieszona. Więcej informacji można znaleźć na stronie ZTM.

Od soboty 1 kwietnia w pełni przywrócony zostanie ruch tramwajów między Katowicami a Chorzowem, zarówno wzdłuż ul. Gliwickiej w dzielnicy Załęże, jak i wzdłuż ul. Chorzowskiej. Szczegóły dotyczące nowego rozkładu jazdy zostaną podane wkrótce.

Tramwaje na ulicy Gliwickiej w katowickim Załężu 11 lat temu:

źródło: Tramwaje Śląskie

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024