Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed nami ostatnia terapeutyczna sesja muzyczna z cyklu Solar Renewal w Katowicach

Organizatorzy potwierdzaja II edycje Solar Renewa

Organizatorzy potwierdzaja II edycje Solar Renewa

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia muzyczna sesja terapeutyczna „Solar Renewal”. Trwające ponad miesiąc wydarzenie zorganizowała we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych fundacja Soundscape. Zainteresowanie wśród mieszkańców, a także mediów przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Bardzo dobra frekwencja i odzew wśród zainteresowanych sprawiły, że organizatorzy podjęli decyzję o kontynuowaniu cyklu i zorganizowaniu w przyszłym roku II edycji tego wyjątkowego wydarzenia. Przypomnijmy, że Solar Renewal to cykl terapeutycznych sesji muzycznych, na których dominuje muzyka ambient, która relaksuje i odpręża. Partnerami wydarzenia są ASP w Katowicach, fundacja LOTTO oraz Beata Drzazga – business woman, twórca, właściciel i prezes wielu firm w Polsce i za granicą.

Przez ostatni miesiąc, w każdą sobotę Laboratorium Obrazu Ruchomego i Interakcji, które mieści się w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, pękało w szwach. Wszystko za sprawą wydarzenia Solar Renewal, które zorganizowała założona przez Pawła Pindura, byłego członka Kabaretu Łowcy.B, fundacja Soundscape. To cykl terapeutycznych sesji muzycznych, na których dominuje muzyka ambientowa, która działa relaksacyjnie i uwalnia od różnego rodzaju napięć. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie powstało w odpowiedzi na niepokojące dane dotyczące zdrowia psychicznego Polek i Polaków. Jak pokazują badania prawie połowa dorosłych Polaków odczuwa przewlekły stres, a co piąty z nas codziennie stresuje się w pracy.

Ostatni koncert terapeutyczny odbędzie się w sobotę, 25 marca o godz. 16:00. Tym razem wystąpią Kokoro, która w trakcie koncertów korzysta z mis i gongów tybetańskich oraz Antonina Nowacka. Nie zabraknie również prelekcji dotyczącej profilaktyki zdrowia psychicznego, którą poprowadzi Katarzyna Janowicz-Pielecka – psychoterapeutka, psycholożka, a także trenerka rozwoju osobistego i choreoterapeutka. Wydarzenie od samego początku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dlatego wprowadzone zostały zapisy, aby każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie dzień i być pewnym uczestnictwa w wydarzeniu. Zapisy na ostatnią sesję wystartują we wtorek, 21 marca o godz. 10:00 . Z zapisów na sesje terapeutyczne Solar Renewal zwolnieni są seniorzy.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na ostatnie wydarzenie z cyklu Solar Renewal. Sesje cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a miejsca wypełniają się w 3 minuty po uruchomieniu zapisów. Ze względu na ogromne zainteresowanie i duże powodzenie tego projektu, na pewno będziemy kontynuować je w przyszłym roku. Muszę jednak wspomnieć, że organizacja tych wydarzeń nie doszłaby do skutku, gdyby nie wsparcie naszych partnerów, a są nimi fundacja Lotto oraz Beata Drzazgapodkreśla Jakub Mokrzysiak, prezes fundacji Soundscape.

Swoje wsparcie dla działań realizowanych przez fundację Sounscape przekazała również Beata Drzazga – Dziekan Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, a także znana przedsiębiorczyni, twórca, właściciel i prezes wielu firm w Polsce i za granicą.

Postanowiłam wesprzeć fundację Soundscape i realizowane przez nich sesje Solar Renewal, gdyż to piękna i ważna inicjatywa, która z pewnością się przyjmie. Jeśli ktoś czuje u siebie objawy przewlekłego stresu lub zmęczenia, to powinien tu przyjść i skorzystać z fototerapii, która jest tu dostępna, a także posłuchać muzyki ambientowej, która w połączeniu z kojącymi dźwiękami mis i gongów, sprawia, że ciało rozluźnia się, umysł odpoczywa i wchodzi w naturalne skupienie. Taki stan sprzyja przywracaniu równowagi. Trzymam kciuki za kolejne edycje tego unikalnego wydarzenia. dodaje Beata Drzazga.

O fundacji Soundscape

Głównym celem śląskiej fundacji Soundscape jest tworzenie platform współpracy środowisk twórczych oraz popularyzacja kultury. Polem zainteresowania jest dźwięk – naukowe podejście do niego, wykorzystanie go w muzyce, sztukach wizualnych czy przestrzeni publicznej. Organizowane koncerty, wykłady, rezydencje artystyczne oraz warsztaty leżące na przecięciu światów technologii i dźwięku prezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzają ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. Soundscape oznacza pejzaż dźwiękowy, który ściśle nawiązuje do ekologii muzyki. Działania proekologiczne towarzyszą też wszystkim aktywnościom podejmowanym przez fundację. Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024