Silesion.PL

serwis informacyjny

W czwartek 8 czerwca rozpoczyna się 18. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice fot. Radoslaw Kaźmierczak UMK

Tauron Nowa Muzyka Katowice fot. Radoslaw Kaźmierczak/UMK

Tegoroczny sezon festiwalowy rozpocznie się w samym sercu Śląska. Tauron Nowa Muzyka Katowice startuje już 8 czerwca i ściągnie najciekawszych artystów z całego świata. Trzy dni, pięć scen i niezliczone godziny spędzone w towarzystwie różnorodnych brzmień – przed nami edycja 2023.

– Okres wiosenno-letni idealnie sprzyja imprezom w plenerze, a Katowice z takich słyną. Festiwal Tauron Nowa Muzyka otwiera cykl dużych festiwali, które odbywają się w naszym mieście. Jednocześnie to jedna z najpopularniejszych imprez muzycznych odbywających się w Katowicach – Mieście Muzyki UNESCO. Wydarzenie każdego roku przyciąga tysiące fanów nowych brzmień nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski i wielu innych krajów Europy. To będzie festiwalowy długi weekend w Katowicach. Przypominam, że z Katowicką Kartą Mieszkańca bilety na to wydarzenie można kupić taniej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Długi czerwcowy weekend spędzimy w festiwalowym stylu. Letni klimat, niepowtarzalna atmosfera i wyjątkowy, łączący różne brzmienia line-up – oto stałe punkty Tauron Nowa Muzyka Katowice, o których można opowiadać godzinami. Tegoroczna edycja nie jest tu wyjątkiem: program obfituje w intrygujących artystów i artystki, którzy zapewnią koncertowe emocje na najwyższym poziomie. Podczas osiemnastej, pełnoletniej odsłony festiwalu, zagrają m.in. Royksopp, Orbital, Biig Piig, Kerala Dust, Helena Hauff, William Basinski, Tangerine Dream, Sudan Archives czy Hudson Mohawke. Jednym z najbardziej magicznych momentów będzie koncert otwarcia, podczas którego wystąpi Max Cooper – brytyjski producent zaprezentuje audiowizualny show na najwyższym poziomie.

A to tylko sam początek długiej i różnorodnej listy artystów! Na Tauron Nowa Muzyka Katowice nie zabraknie też mocnej polskiej reprezentacji. W Strefie Kultury wystąpią najciekawsi muzycy rodzimej sceny, wśród nich m.in. Błażej Król, Avtomat, Baasch, Fisz Emade Soundsystem, 1988, EABS, Bartek Wąsik i Jazxing. Różnorodność brzmień (i festiwalowych wrażeń) gwarantowana!

Warto sprawdzić również program wydarzeń towarzyszących. Po raz kolejny oficjalnym klubem festiwalowym stanie się JazBar Muchowiec, czyli jedna z ulubionych letnich miejscówek mieszkańców Katowic – komu mało muzyczno-tanecznych wrażeń, z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Sobotnia Szychta i niedzielny Fajrant zapewnią dodatkową dawkę doskonałej muzyki. Scenę Szychty przejmą wyjątkowe osobistości polskiej i ukraińskiej sceny muzyki elektronicznej. O program artystyczny sobotniego wydarzenia zadbał Avtomat z kolektywu Ciężki Brokat – dzięki występującym Annie Borsuk, Aldonie Relax, Pupper DJ i themsel in distress w JazBarze zdecydowanie będzie głośno!

A jeśli spodziewacie się luźnej, festiwalowej niedzieli… lepiej przygotujcie się na wyjątkowe zamknięcie festiwalu. Podczas Fajrantu za DJ-ką stanie Courtesy – urodzona na Grenlandii a rezydująca w Danii producentka, dziennikarka i wydawczyni płyt, znana ze swojej eklektycznej selekcji i zamiłowania do różnych gatunków elektroniki. Zabierze wszystkich uczestników w wyjątkową muzyczną podróż! Wstęp dla posiadaczy opasek jest bezpłatny, dla pozostałych osób – w cenie 20 zł.

Najważniejszym punktem każdego festiwalu jest oczywiście muzyka, ale nie mniej istotne są klimat i lokalizacja. Jeśli mowa o TNMK, to miejsce jest jedyne w swoim rodzaju – industrialna przestrzeń Strefy Kultury sprawia, że koncertów, setów DJ-skich i wszystkich innych występów doświadcza się w wyjątkowy sposób. W tym roku na uczestników czeka pięć różnorodnych scen: Main, Tauron Music Hall, Amfiteatr Perła Feel The Beat, Clug Stage oraz Scena Główna NOSPR – i każda z nich ma do zaoferowania coś unikatowego.

Odwiedźcie Tauron Nowa Muzyka Katowice i rozpocznijcie festiwalowy sezon na jednej z najciekawszych imprez muzycznych w Polsce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author