Silesion.PL

serwis informacyjny

Viaplay pokaże w Polsce Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023

viaplay vod tv

viaplay vod tv

Nordic Entertainment Group (NENT Group) posiada wyłączne prawa do transmitowania w Polsce Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet FIFA 2023. Kibice, za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay, będą mogli obejrzeć na żywo każdy z 64 meczów tego największego, międzynarodowego turnieju piłki nożnej kobiet. W Europie serwis udostępnia najlepsze wydarzenia ze świata kobiecego footballu, każdego roku pokazując na żywo ponad 100 spotkań. NENT Group posiada już prawa do transmisji meczów rozgrywanych podczas FIFA Women’s World Cup 2023™ na platformie Viaplay w Szwecji, Norwegii oraz Danii.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet, znana jako „Orlice”, już we wrześniu rozpocznie eliminacje do kobiecych Mistrzostw Świata FIFA 2023™. Rozszerzenie mundialu do 32 drużyn (z 24 drużyn w 2019 roku) stanowi dla Polski doskonałą szansę, by zakwalifikować się do turnieju finałowego, odbywającego się w lipcu oraz sierpniu 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii, podczas którego naszpikowana gwiazdami reprezentacja Stanów Zjednoczonych będzie walczyć o trzeci z rzędu tytuł mistrzowski.

Jeżeli reprezentacja Polski zakwalifikuje się do mistrzostw świata, wszystkie mecze polskiej drużyny rozgrywane w ramach FIFA Women’s World Cup™ 2023 będą dostępne bezpłatnie. Transmisje będą odbywały się z udziałem polskich komentatorów oraz ekspertów, a także z wykorzystaniem lokalnego studia.

Ewa Pajor, reprezentantka Polski oraz zawodniczka VfL Wolfsburg: „Jesteśmy gotowe, by podjąć się tego wyzwania, a naszym priorytetem jest wygrywanie kolejnych meczów. Możliwe, że niektórzy nie postrzegają nas jako jednego z faworytów kwalifikacji, lecz my chcemy krok po kroku dotrzeć do turnieju finałowego. Mam nadzieję, że już niedługo dla wszystkich Polaków stanie się oczywiste, że posiadają dwie drużyny narodowe w piłce nożnej.”

Jean-Christophe Petit, Director Media Rights & Content Services, FIFA: „NENT Group wykazała się dużym zaangażowaniem w rozwój kobiecej piłki nożnej i cieszymy się, że możemy poszerzyć naszą współpracę o transmisje spotkań FIFA Women’s World Cup™ w Polsce. Chcemy wspólnie z NENT Group wzmacniać popularność kobiecej piłki nożnej na polskim rynku.”

Peter Nørrelund, Chief Sports Officer NENT Group: „Ponad miliard widzów oglądało turniej FIFA Women’s World Cup 2019™ – a to dopiero początek. Piłka nożna kobiet jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie, a „Orlice”, młode polskie zawodniczki, są już gotowe, by wznieść się na wyżyny. Z niecierpliwością czekamy, by móc porywać oraz inspirować polskich widzów, prezentując wszystkie spotkania turnieju rozgrywanego w Australii i Nowej Zelandii, które są częścią oferty Viaplay, obejmującej transmisje najlepszych meczów piłki nożnej kobiet.”

W Polsce NENT Group posiada prawa do transmisji spotkań czołowych europejskich rozgrywek piłki nożnej kobiet, takich jak angielska Barclays FA Women’s Super League, niemiecka Frauen-Bundesliga (w której obecnie występują Katarzyna Kiedrzynek, Małgorzata Mesjasz oraz Ewa Pajor), duńska Gjensidige Kvindeliga, a także do wybranych meczów hiszpańskiej Liga Iberdrola.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu tego roku, oferując unikalne produkcje oryginalne, filmy i seriale, treści dla dzieci oraz transmisje wydarzeń sportowych na żywo, takich jak mecze Bundesligi, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA, zawody sportów motorowych W Series oraz dartów PDC i wiele innych

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author