Silesion.PL

serwis informacyjny

Diogo Verdasca nowym zawodnikiem Śląska Wrocław

Diogo Verdasca nowym zawodnikiem Slaska Wroclaw

Diogo Verdasca nowym zawodnikiem Slaska Wroclaw

Kontrakt z wrocławskim klubem podpisał 24-letni obrońca Diogo Verdasca. Portugalczyk związał się ze Śląskiem umową obowiązującą do końca czerwca 2024 roku.

Diogo Verdasca jest wychowankiem FC Porto, klubu ze swojego rodzinnego miasta. Występował w młodzieżowych drużynach “Smoków”, a w latach 2010-12 także w zespole Boavisty Porto, z którego wrócił do macierzystego klubu, grając w portugalskiej 2. lidze. W 2017 roku został zawodnikiem hiszpańskiego Realu Saragossa, w barwach którego na poziomie LaLiga2 zaliczył 59 spotkań. Od 2019 roku był piłkarzem klubu z izraelskiej ekstraklasy, Beitaru Jerozolima.

Diogo jest wychowankiem akademii jednego z czołowych klubów Europy, grał na wysokim poziomie i wciąż będzie się rozwijał. Posiada spore umiejętności, ale na boisku odznacza się również wielką determinacją i wolą walki. Nie unika pojedynków, a w ustawieniu z trójką obrońców z powodzeniem może zagrać na każdej pozycji w defensywie. Pokładamy w nim duże nadzieje. Diogo z pewnością wzmocni rywalizację w naszej drużynie – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

W swojej karierze Verdasca zaliczył 30 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii od U16 do U20. W barwach FC Porto występował również w UEFA Youth League, mierząc się z juniorskimi drużynami Realu Madryt, Atletico, Szachtara Donieck czy Zenitu Sankt Petersburg.

Trafiłem do dużego klubu, to dla mnie nowe wyzwanie i kolejny, ważny cel. Bardzo się cieszę i chciałbym pokazać się w Śląsku Wrocław z jak najlepszej strony. Będę bardzo ciężko pracował, aby udowodnić swoją wartość – mówi nowy obrońca wrocławian.

Portugalczyk podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024