Silesion.PL

serwis informacyjny

Vaillant kolejną międzynarodową firmą w .KTW

Biurowce .KTW w Katowicach. Inwestycja TDJ Estate

Biurowce .KTW w Katowicach. Inwestycja TDJ Estate

Biurowce .KTW ponownie okazały się najlepszą lokalizacją na prowadzenie biznesu w Katowicach. Vaillant, wiodący dostawca technologii grzewczej i wentylacyjnej, docenił atuty budynków oraz dopasowaną do potrzeb ofertę i otwiera w .KTW I swoje drugie biuro w Polsce, w którym zajmie się wielkoskalowymi projektami cyfrowymi oraz optymalizacją wewnętrznych procesów biznesowych. Już teraz deklaruje chęć dalszego rozwoju w ramach biurowca .KTW II.

Grupa Vaillant jest międzynarodową firmą z siedzibą w Remscheid w Niemczech. Światowy lider na rynku grzewczym oferuje swoim klientom technologie do ogrzewania, chłodzenia i zaopatrywania w ciepłą wodę budynków, które przyczyniają się do skutecznego kształtowania transformacji energetycznej. Dostarcza m.in. ekologiczne pompy ciepła i wydajne kotły gazowe. W Polsce prowadzi swoje biuro sprzedaży w Warszawie. W 2022 roku firma świętowała 30-lecie działalności na polskim rynku i wraz z rozwojem spółki postanowiła otworzyć nowy rozdział. Zdecydowała się na rozbudowę działu IT Grupy oraz Data, Business Intelligence & Analytics. W planach jest także utworzenie nowoczesnego centrum IT w Katowicach.

– Katowice zwiększają pulę talentów w dziedzinie IT i danych. Dostrzegliśmy również, że umacniają swoją pozycję jako główne centrum technologiczne w Europie. Teraz jest właściwy czas na dokonanie tak znaczącej inwestycji – mówi Steffen Ascher, CIO Grupy Vaillant. – Od początku wyobrażaliśmy sobie naszą nową globalną siedzibę w Katowicach jako miejsce pracy, które pielęgnuje osobistą i zespołową komunikację wśród naszych pracowników. Budynek .KTW daje nam możliwość zgromadzenia wszystkich naszych talentów pod jednym dachem. Sam budynek wyróżnia się w Katowicach, oferując otwarte przestrzenie biurowe do współpracy, natomiast zastosowane zasady zielonego budownictwa są spójne z naszymi wartościami ESG w Grupie Vaillant. Cieszymy się, że nasza pierwsza siedziba znajduje się w tak tętniącej życiem lokalizacji – dodaje Steffen Ascher.

Podstawą działalności biznesowej Grupy Vaillant jest zrównoważony rozwój, dostrzegalny w takich aspektach jak czerpanie z zasobów naturalnych, zatrudnianie czy budowanie relacji społecznych. Filozofia przedsiębiorstwa była jednym z głównych czynników decydujących o wyborze właśnie biurowców .KTW na swoją nową siedzibę. Kompleks biurowy .KTW został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i odpowiedzialnych systemów zarządzania, co potwierdza m.in. uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent oraz WELL Health&Safety. Wśród wprowadzonych rozwiązań można wymienić: stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych w garażu podziemnym, dostosowanie biurowców do potrzeb rowerzystów, inteligentny system sterowania, szybkie windy o niskim poborze mocy, klimatyzację z efektywnym odzyskiem ciepła, rozwiązania ograniczające poziom hałasu czy bioróżnorodną zieleń na terenie zewnętrznym.

– Wysoki standard budynku i atrakcyjna forma rozwijania działalności biznesowej pod jednym adresem to dwa podstawowe elementy, na które zwracają uwagę firmy poszukujące nowego miejsca na prowadzenie działalności i właśnie to oferuje kompleks biurowy .KTW. Cieszymy się, że Vaillant docenił również duch zrównoważonego rozwoju, jaki towarzyszył powstawaniu budynków. Ukierunkowanie na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania to aspekt, który nas łączy i jestem przekonany, że jest to doskonały początek owocnej współpracy. Przedsiębiorstwo z blisko 150-letnią historią doskonale wie, co jest potrzebne do skutecznego rozwoju biznesu. Jest nam niezwykle miło, że .KTW jest postrzegane właśnie jako miejsce wielu możliwości – mówi Kamil Krępa, Leasing & Asset Director w TDJ Estate.

Firma zajęła powierzchnię 900 mkw. w .KTW I, a docelowo przeprowadzi się do .KTW II, gdzie zwiększy przestrzeń biurową do 1400 mkw.

Oficjalne pozwolenie na użytkowanie Biurowiec .KTW II uzyskał w lutym 2022. W listopadzie 2022 roku pierwsi najemcy rozpoczęli w jego murach swoją działalność operacyjną.

Biurowce .KTW w Katowicach. Inwestycja TDJ Estate
Biurowce .KTW w Katowicach. Inwestycja TDJ Estate

***

Projekt .KTW

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego Spodka inwestycja została zaprojektowana jako kompleks dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku, centrum medyczne kancelaria notarialna oraz inne usługi uzupełniające. Pierwszy z biurowców, .KTW I, rozpoczął działalność w czerwcu 2018 r., a drugi, .KTW II, w listopadzie 2022 r.

Zapraszamy do odwiedzenia: www.ktw.com.pl | Facebook Biurowce .KTW | Instagram biurowce.ktw

***

Vaillant

Grupa Vaillant prowadzi międzynarodową działalność w branży techniki grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Siedziba tej rodzinnej firmy, założonej w 1874 roku, znajduje się w Remscheid. Zajmuje się opracowywaniem i produkcją produktów i systemów dostosowanych do potrzeb klienta, a także świadczeniem usług na rzecz komfortowego środowiska życia. Grupa Vaillant jest liderem na rynku światowym w dziedzinie centralnego ogrzewania. Szczególny nacisk kładzie na wykorzystanie energii odnawialnych do zaopatrywania budynków w ciepło i ciepłą wodę.

Jako jeden ze światowych liderów rynku i technologii w zakresie techniki grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, Grupa Vaillant jest reprezentowana w ponad 20 krajach, a firma dystrybuuje swoje produkty i usługi w ponad 60 krajach. Rozwój nowych technologii grzewczych prowadzony jest w sześciu zakładach, natomiast produkcja odbywa się w dziewięciu lokalizacjach.

Firma zatrudnia na całym świecie ok. 16 000 osób oraz jest niezawodnym partnerem dla instalatorów i klientów końcowych, współpracuje z ponad 340 000 partnerów instalatorskich.

Dowiedz się więcej: www.vai.vg/career-in-poland

***

Inwestor

TDJ Estate jest częścią TDJ – rodzinnej firmy inwestycyjnej prowadzącej działalność w wielu sektorach gospodarki. TDJ Estate od 2011 r. realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, a także gruntowe (land developing). Portfolio inwestora obejmuje realizacje zlokalizowane w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii m.in. w Katowicach – Osiedle Franciszkańskie i Franciszkańskie Południe w dzielnicy Ligota, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa oraz Pierwszą Dzielnicę położoną w sąsiedztwie Strefy Kultury, a także Zieloną Dolinę w Zabrzu i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W sektorze komercyjnym flagową inwestycją spółki jest kompleks biurowy .KTW zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka.

W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Projektujemy zgodnie z zasadą people first design.

Zapraszamy na: www.tdjestate.pl

***

TDJ

TDJ jest firmą rodzinną, która buduje długoterminową wartość, inwestując w obszarach: Equity, Venture, Estate, Finance i Foundation. Portfel TDJ Equity składa się między ze spółek notowanych na GPW – m.in. FAMUR, PGO, Zamet, Primetech oraz spółek niepublicznych – Teamtechnik, FPM i NiUW Glinik, Projekt Solartechnik, MIYA. TDJ realizuje również inwestycje w sektorze nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, poprzez TDJ Estate.
W obszarze TDJ Venture realizowane są inwestycje w innowacyjne, technologiczne startupy o globalnym potencjale. TDJ Finance skupia się na inwestycjach w płynne aktywa finansowe.

TDJ dzieli się swoimi sukcesami inwestując w wiedzę oraz potencjał ludzki. W tym obszarze działa Fundacja TDJ, która realizuje projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.tdj.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024