Silesion.PL

serwis informacyjny

33. kolejka PHL. Unia nowym liderem

We wtorek, 3 stycznia odbyła się 33. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Na lodowisku w Krakowie zacięta batalia Pasów z Unią zakończyła się wygraną gości w dogrywce. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Oświęcimia awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Bardzo wyrównane były także derby Górnego Śląska. Mecz na Stadionie Zimowym pomiędzy tyszanami a JKH GKS zakończył się w karnych.

W Krakowie miejscowi zdobyli bramkę już w 31 sekundzie, krążek w bramce umieścił Martin Kasperlik. Pasy dobrze się prezentowały, ale Unia pokazała, że gra do końca. Na 33 sekundy przed zakończeniem trzeciej tercji podopieczni Rudolfa Rohacka prowadzili 3:2, ale wyrównał Sebastian Kowalówka, a w dogrywce Unia szybko cieszyła się ze złotego trafienia. Pavlo Padakin zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i zapewnił gościom wygraną. Dzięki temu Unia awansowała na pierwsze miejsce w tabeli PHL.

W Tychach kibice również oglądali bardzo emocjonujący mecz. W pierwszej tercji padło pięć bramek i zdobywcy Pucharu Polski przegrywali z JKH GKS 2:3. Stan meczu wyrównał Christian Mroczkowski i on również był bohaterem meczu, bo pewnie wykorzystał decydującego karnego.

W Toruniu lepszy GKS Katowice, a w Sanoku gospodarze pokonali Podhale. Następna kolejka odbędzie się w piątek, 6 stycznia.

33. kolejka PHL

• Comarch Cracovia – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 po dogrywce (1:0, 1:1, 1:2, d. 0:1)

Kasperlík 1, Wronka 21, Arrak 47 – Padakin 37, Laakso 42, Kowalówka 60, Padakin 61

• GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 4:3 w karnych (2:3, 1:0, 0:0, d. 0:0, k. 3:1)