Silesion.PL

serwis informacyjny

Ustawa Hazardowa a… banki

Jeszcze Ustawa Hazardowa nie weszła w życie a już narosło wokół niej sporo kontrowersji. Tym razem chodzi o decyzję banków, które… na kilka miesięcy przed wejściem w życie ustawy, postanowiły zablokować transakcje z i do internetowych kasyn.

Jak wypłacić pieniądze?

Oczywiście nie oznacza to, że ten miły, prezent który sprawiły nam nasze własne banki, całkowicie uniemożliwia nam wypłatę pieniędzy. Wręcz przeciwnie – istnieje jeszcze kilka internetowych platform, które umożliwiają dokonywanie takich transakcji. Będą one obsługiwały wypłaty depozytów i wygranych aż do lipca, czyli do czasu, gdy pojawi się słynny Rejestr Domen i Usług Zakazanych.

Pesymistyczna wersja zdarzeń…

Może się jednak okazać, że również i wspomniane platformy (takie jak Skrill czy Neteller), znacznie wcześniej zakończą obsługę internetowych kasyn. Jedyne co nam wtedy pozostanie, to transakcje w… bitcoinach.

Wirtualna waluta?

Choć tak zwany bitcoin jest tak naprawdę walutą wirtualną, to nic nie stoi na przeszkodzie, by móc za jej pomocą dokonywać transakcji w internecie. Zresztą istnieją internetowe kasyna, które umożliwiają zarówno dokonywanie płatności, jak też wypłatę wygranych właśnie w tej kryptowalucie.

Podsumowując, decyzja banków wydaje się niezrozumiała. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że do początku kwietnia pozostało nam trochę czasu… Jak na razie, ze względu na małą stabilność słynnej kryptowaluty, nie zalecamy dokonywania transakcji w oparciu o nią. Jeśli jednak sytuacja nas do tego zmusi, będzie to poważny problem.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024