Silesion.PL

serwis informacyjny

Urządzenie losujące a ustawa hazardowa

Już za kilka miesięcy, to jest w kwietniu 2017-go roku, zacznie obowiązywać tak zwana Ustawa Hazardowa. Niestety, pojawia się w niej kilka dość istotnych niejasności. Jedną z nich jest definicja urządzenia losującego…

Czym jest urządzenie losujące?

W kontekście ustawy regulującej przepisy dotyczące hazardu, urządzenie losujące powinno być automatem, które jest niezbędne do wylosowania zwycięzcy w grze hazardowej. Niestety, nowe przepisy (czyli te które pojawią się w kwietniu) nie definiują dokładnie tego, czym to urządzenie jest.

Komputer do rejestracji?

Może się więc okazać, że na przykład zwykły komputer, może być za takie urządzenie w myśl ustawy zaliczony. Co to oznacza w praktyce?

1. Przedsiębiorca będzie musiał zarejestrować zakup komputera/laptopa w urzędzie celnym, gdyż zobowiązują go do tego przepisy z zakresu ustawy hazardowej.

2. Każde przemieszczenie tego “urządzenia losującego’, musi być odnotowane w odpowiednich urzędach. Oznacza to, że jeśli przemieścimy nasz laptop (na którym przecież możemy dokonywać losowania różnych nagród w loteriach) do innej lokalizacji, będziemy musieli powiadomić o tym urzędnika.

3. Skoro już jesteśmy przy owej lokalizacji, trzeba również przyznać, że nie jest ona dokładnie zdefiniowana przez ustawodawcę. Jeśli więc wspomniane urządzenie, przeniesiemy z jednego pokoju do drugiego, również będziemy musieli poinformować o tym odpowiedni urząd?

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024