Uniwersytet Rozwoju wprowadzi się do GPP Business Park w Katowicac
Firma GPP S.A. podpisała umowę najmu z Uniwersytetem Rozwoju. Organizacja prowadząca zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży zajmie 450 mkw. powierzchni w kompleksie GPP Business Park w Katowicach. Nowy najemca wprowadzi się do biurowca „Stern” przy ulicy Konduktorskiej 35 już w grudniu br.
Uniwersytet Rozwoju to miejsce, które od blisko 12 lat realizuje interaktywne pokazy naukowe, doświadczenia i eksperymenty ukazujące zjawiska fizyczne i właściwości chemiczne czy biologiczne. Szeroka oferta programowa uwzględnia też zajęcia z robotyki, o tematyce ekologicznej, artystycznej czy kulinarnej. Zaangażowana kadra stawia na rozwój pasji do nauk ścisłych i doskonalenie potencjału uczestników. Instruktorzy Uniwersytetu Rozwoju wspierają również szkoły, przedszkola i domy kultury w zajęciach laboratoryjnych podstawy programowej z biologii, chemii i fizyki. Ponadto, firma organizuje zatwierdzone przez kuratorium oświaty półkolonie, których głównym tematem są eksperymenty lub robotyka, jak i wydarzenia okolicznościowe.
– Nowa lokalizacja to nowe możliwości i wyższy standard. Z naszych usług skorzystają klienci indywidualni, uczestnicząc w warsztatach pozalekcyjnych, półkoloniach czy organizując przyjęcia urodzinowe. Szczególnie jednak cieszy nas bliskoś
biznesu – nasz Uniwersytet od lat współpracuje z dużymi firmami i korporacjami zapewniając pracownikom i ich pociechom organizację firmowych imprez świątecznych, pikników rodzinnych czy wypoczynku dla dzieci. Zmiana siedziby firmy to również impuls do wprowadzenia nowości w ofercie, w której już niebawem pojawią się propozycje warsztatów integracyjnych, rozwojowych i rozrywkowych dla dorosłych – mówi Sonia Myczkowska, założycielka Uniwersytetu Rozwoju.
– W naszej pionierskiej działalności często wchodzimy w rolę edukatora i skupiamy się na popularyzacji zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska naturalnego. Od lat zmieniamy katowicki Wełnowiec w nowoczesną i innowacyjną strefę aktywności gospodarczej. Dlatego z radością witamy w GPP Business Park nowego najemcę, który będzie znakomitym uzupełnieniem oferty naszego kompleksu. Uniwersytet Rozwoju doskonale wpisuje się w bliską nam ideę Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, której jednym z celów jest wspieranie zainteresowania nauką wśród najmłodszych pokoleń. Wybór GPP Business Park to dowód, że nasze przestrzenie są komfortowym miejscem także do nauki, a ich jakość zapewnia idealne warunki dla najbardziej wymagających, najmłodszych użytkowników – mówi Mirosław Czarnik, prezes zarządu GPP S.A.
GPP Business Park to zespół czterech biurowców w Katowicach. Wyróżnikiem budynków, których nazwy pochodzą od nazwisk śląskich noblistów w dziedzinach nauk ścisłych, jest zastosowane nowoczesnych technologii. Wykorzystanie trigeneracji, paneli fotowoltaicznych, gazowych pomp ciepła i freecoolingu dyktuje trendy i przekłada się na wyższy komfort użytkowników i o połowę niższe zużycie energii. Bardzo dobra jakość powietrza oczyszczanego z bakterii i wirusów oraz nawilżanego do optymalnego poziomu 40-60% wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Wdrożone w GPP Business Park rozwiązania energooszczędne oraz troska o użytkowników i naturę zostały potwierdzone najwyższą oceną międzynarodowego certyfikatu BREEAM.
www.silesion.pl
– – –
GPP S.A. jest pomiotem działającym na rynku od 1995 r. Znana jest z tego, że jako pierwsza w Polsce zbudowała budynek biurowy, który otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Outstanding”. Do jej flagowych inwestycji należą kompleksy GPP Business Park oraz powstające Eco City Katowice. Spółka z powodzeniem zadebiutowała również w sektorze PRS, realizując 111 klimatyzowanych i w pełni umeblowanych mieszkań na wynajem w ścisłym centrum Katowic. Projekty GPP wyróżnia szerokie zastosowanie innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym rozwiązań zwiększających energooszczędność budynków i bioróżnorodność terenów miejskich, mających pozytywny wpływ na komfort użytkowników i lokalnych społeczności. Najemcy budynków GPP dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mogą liczyć na znacząco niższe koszty zużycia mediów, m.in. dzięki zastosowaniu systemów trigeneracji, kogeneracji, gazowych pomp ciepła czy fotowoltaiki.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).