Silesion.PL

serwis informacyjny

Ukradł samochód z napisem “Konstytucja”, złamał zakaz prowadzenia pojazdów i spowodował kolizję

fot. Śląska Policja

Katowiccy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu ciężarowego marki Mercedes-Benz z charakterystycznym napisem na plandece “KONSTYTUCJA”, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, kradzież paliwa ze stacji benzynowej i spowodowanie kolizji.

Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 stycznia 2024 r. Mężczyzna wszedł na teren jednej z firm w pobliżu kopalni Wujek i ukradł samochód ciężarowy z napisem na plandece “KONSTYTUCJA”. Jak się okazało, 45-latek złamał przy tym orzeczony sądownie 3-krotny zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2031 roku.W trakcie jazdy skradzionym samochodem mężczyzna zatankował paliwo w Myszkowie i odjechał ze stacji paliw, nie płacąc za nie. Ponadto doprowadził do kolizji z innym pojazdem i odjechał z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych. W trakcie czynności procesowych przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za kradzież pojazdu i złamanie sądowego zakazu chce dobrowolnie poddać się karze 1 roku i 1 miesiąca bezwzględnego pozbawienia wolności.Skradziona auto zostało odzyskane. O wysokości kary zadecyduje katowicki sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024