Silesion.PL

serwis informacyjny

Policjanci dbali o bezpieczeństwo w Katowicach podczas piłkarskiego turnieju w Spodku

fot. Śląska Policja

W niedzielę, 14 stycznia 2024 roku, w katowickim Spodku odbył się turniej piłkarski, w którym udział wzięły 6 drużyn z Polski, Czech i ze Słowacji. Zabezpieczenie imprezy przebiegało spokojnie, ale nie wszyscy kibice wiedzieli, jak należy się zachować w drodze na turniej. Policjanci ukarali mandatami za popełnione wykroczenia 44 kibiców.

Od samego rana policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji oraz częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji prowadzili działania w związku z rozgrywanym w katowickim Spodku turniejem piłki nożnej. W turnieju, który rozpoczął się punktualnie w południe, udział wzięło 6 drużyn piłkarskich z Polski i ze Słowacji: GKS Katowice, Górnik Zabrze, ROW Rybnik, Podbeskidzie Bielsko-Biała, FC Banik Ostrawa i FK Železiarne Podbrezová.

Od samego rana mundurowi zabezpieczali przejazdy kibiców wszystkich drużyn. Od granic państw nadzorowali również przejazd kibiców ze Słowacji. Część fanów piłki nożnej dotarła na turniej prywatnymi samochodami, część jako grupy zorganizowane autokarami i pociągami. Prawie 4,5 tys. kibiców obserwowało zmagania piłkarzy w katowickim Spodku.

fot. Śląska Policja

Policjanci zabezpieczali nie tylko przejazdy pojazdów, ale również przemarsz kibiców z katowickiego dworca kolejowego na teren obiektu, a po zakończeniu turnieju ich powrót. Dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Katowic, a także osób postronnych, które znajdowały się na trasie przemarszu kibiców.

Niestety nie wszyscy wiedzieli, jak należy się zachować w drodze na turniej. Policjanci ukarali mandatami czterdziestu czterech kibiców za popełnione wykroczenia. Najczęściej dopuszczali się spożywania w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania przestrzeni publicznej i używania wulgaryzmów.

Poza wymienionymi incydentami, zabezpieczenie turnieju przebiegało bez zakłóceń i naruszenia porządku publicznego i obowiązujących przepisów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024