Silesion.PL

serwis informacyjny

Udogodnienia komunikacyjne na koncerty Rammstein i OFF Festival na Stadionie Śląskim oraz Muchowcu i Dolinie 3 Stawów.

STadion Slaski Lato

Stadion Śląski

Najpierw koncerty Rammstein, a potem OFF Festival. Na czas tych wydarzeń przygotowano szereg udogodnień w komunikacji miejskiej. Najważniejsze z nich to dodatkowe połączenia tramwajowe i autobusowe, które ułatwią dojazdy i powroty ze Stadionu Śląskiego oraz Muchowca i Doliny 3 Stawów. 

Najpierw dwa dni z Rammstein’em… 

Rammstein wystąpi na Stadionie Śląskim 30 oraz 31 lipca i to właśnie w te dni Zarząd Transportu Metropolitalnego wdroży kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, zarówno tej tramwajowej, jak i autobusowej.  

Uczestnicy koncertów, którzy – choćby z racji ograniczonej liczby miejsc parkingowych – nie chcą jechać pod Stadion Śląski samochodem, będą mieli dogodną i bezpieczną alternatywę. Na szczególną uwagę zasługują linie tramwajowe 0, 6 i 41, na których realizowane będą dodatkowe kursy. Dzięki tym połączeniom ułatwione zostaną przejazdy m.in. pomiędzy przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia. – Przykładowo, dzięki wzmocnieniom na linii 0, tramwaje między Stadionem a centrum Katowic będą kursować co ok. 2-3 minuty – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Chodzi tutaj zarówno o czas przed koncertem, tj. od ok. godz. 15:30 do 20:00, jak i po nim, czyli od ok. 23:00 do 1:00 – dodaje Michał Wawrzaszek.  

Organizator transportu przypomina jednocześnie, że na koncert Rammstein można dojechać również autobusem. ZTM przygotował listę przystanków znajdujących się w pobliżu Stadionu Śląskiego i wykaz linii, które je obsługują. Informacje te, wraz z innymi szczegółami i mapą obrazującą schemat połączeń, dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty

Organizator transportu przypomina jednocześnie, że bilety na przejazdy można kupić np. poprzez aplikacje mobilne (Mobilny ŚKUP, SkyCash, mPay, moBiLET, zBiletem, JakDojade) oraz w automatach biletowych. Jeśli chodzi o te drugie, to pasażerowie jadący od strony Katowic mają takie urządzenia w pobliżu przystanków Katowice Sądowa, Katowice Piotra Skargi, Katowice Sokolska, Katowice Rondo, Katowice Dworzec, Katowice Rynek, Katowice Rynek/Teatr Śl. i Katowice Mikołowska. Natomiast pasażerowie kierujący się od strony Chorzowa mogą skorzystać z automatów znajdujących się na przystankach Chorzów Rynek i Chorzów Batory Dworzec PKP. Dla ułatwienia zakupu biletu, ZTM tymczasowo przeniesie też jeden z automatów biletowych pod Stadion Śląski oraz w niedzielę (30 lipca) w godzinach 10:00 – 16:30 otworzy Punkt Obsługi Pasażera na Dworcu w Katowicach. 

Schemat połączeń dojazd na Rammstein
Schemat połączeń – dojazd na koncert Rammstein

…a potem 3 dni zabawy na OFF Festival 

Udogodnienia przygotowane przez Miasto Katowice i ZTM to zmiany w ruchu autobusów. Osoby, które wybierają się na koncerty powinny zapoznać się z modyfikacjami rozkładów jazdy linii 110 i 900.  

Najważniejszą informacją jest jednak to, że 4 sierpnia uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia S1. Jej trasa będzie przebiegać przez ścisłe centrum Katowic, Muchowiec i Osiedle Paderewskiego. Autobusy będą kursować do nocy z 6 na 7 sierpnia i będą obsługiwać m.in. tymczasowy przystanek Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe 31 i 32 oraz przystanek Muchowiec Droga do Lotniska, który będzie najbliższym przystankiem miejsca festiwalu. 

Szczegółowe informacje, wraz z przebiegiem trasy linii specjalnej S1 i mapą obrazującą schemat połączeń, dostępne będą w specjalnie przygotowanym na okoliczność OFF Festivalu komunikacie. Zostanie on opublikowany na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024