Silesion.PL

serwis informacyjny

Udane otwarcie nowej stanicy. Tłumy nad stawem Morawa w Katowicach

Udane otwarcie nowej stanicy materialy prasowe KAW 005

Udane otwarcie nowej stanicy materialy prasowe KAW 005

Długo wyczekiwana inwestycja – nowa stanica wodna 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej – już oficjalnie działa. W sobotę 11 czerwca, w uroczystym otwarciu, połączonym z obchodami 90-lecia powstania oraz 65-lecia ciągłej pracy 10 HDŻ, wzięli licznie udział nie tylko mieszkańcy Szopienic, ale również innych dzielnic miasta.

Msza święta w kościele p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej w Katowicach Szopienicach, przemarsz przy akompaniamencie górniczej orkiestry dętej i uroczysty apel zwieńczony przecięciem wstęgi przez phm. Filipa Bałazego, drużynowego 10 HDŻ oraz Marcina Krupę, prezydenta miasta Katowice. Tak rozpoczęło się wydarzenie związane z otwarciem długo wyczekiwanej inwestycji – nowej stanicy wodnej przy południowym brzegu stawu Morawa. – Dziękuję wam za to, że zawsze gramy do jednej bramki – podziękował członkom drużyny phm. Filip Bałazy podczas prowadzonego apelu.

Goście wydarzenia mogli jeszcze zobaczyć zorganizowaną przez harcerzy lądową i wodną defiladę, a następnie do końca dnia korzystać z przygotowanych atrakcji. Czas umilały koncerty zespołów związanych z muzyką szantową – Trzecia Miłość, U Pana Boga za piecem, Happy Big Band, Sąsiedzi. Prowadzone były animacje dla dzieci, na plaży czekały dmuchańce, przygotowano poczęstunek, a pragnienie w gorący dzień można było ugasić Katowicką Kranówką przy stanowisku przygotowanym przez Katowickie Wodociągi. Ponadto goście chętnie wsiadali na rowery wodne, do kajaków i większych łodzi, by poznać staw Morawa z innej niż zwykle perspektywy. Udana impreza otwarcia pokazała potencjał kryjący się w tej zielonej części Katowic.

Chcemy tutaj zrobić coś co będzie służyło naszym mieszkańcom. Pierwsza inwestycja, czyli budowa nowej stanicy jest już za nami. Stanica ma gromadzić okolicznych mieszkańców i dać przestrzeń dzieciom i młodzieży, które mają się tutaj zarażać ideą żeglarstwa i ideą harcerstwa. To doskonałe przedsięwzięcie pozwala nam na tworzenie społeczeństwa zgranego, społeczeństwa obywatelskiego – mówił Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Inwestycja za ponad 6,5 mln zł

Dotychczas użytkowana stanica była wiekowym budynkiem. Stąd też zapadła decyzja o całkowitej rozbiórce i wybudowaniu przez miejską spółkę Katowickie Inwestycje S.A. nowego obiektu. Trzykondygnacyjny budynek jest wyposażony m.in. w hangar na łodzie, szkutnię, żaglownię, ale także sale spotkań, zaplecze kuchenne i sanitarne. Prace dotyczyły ponadto terenu wokół obiektu. Powstały alejki wraz z nowym oświetleniem, a także keja, pomost, infrastruktura kąpieliskowa i altana na grilla. Wartość tej inwestycji to ponad 6,5 mln zł.

Spółka Katowickie Inwestycje S.A. pracuje nad wieloma realizacjami. To projekty drogowe, budowa nowych obiektów, modernizacja infrastruktury kanalizacyjnej. Wszystkie z nich łączy wspólny mianownik – chęć podnoszenia komfortu życia mieszkańców Katowic – mówił Andrzej Hołda, prezes zarządu spółki Katowickie Inwestycje S.A., która odpowiadała za budowę nowej stanicy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author