Silesion.PL

serwis informacyjny

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23 w katowickiej Koszutce mają nowe boisko

Oficjalne otwarcie nowego boiska fot. K. Kalkowski

Katowice kontynuują rozwijanie swojej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Najnowszą inwestycją jest przebudowane wielofunkcyjne boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 23 na katowickiej dzielnicy Koszutka. Wartość tej inwestycji przekroczyła 2,3 miliona złotych, co ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

Prezydent Katowic, Marcin Krupa, podkreśla znaczenie inwestycji w infrastrukturę sportową dla mieszkańców. W ciągu ostatnich lat Katowice otworzyły trzy miejskie baseny i kompleks sportowy przy ul. Asnyka, a mieszkańcy korzystają także z licznych obiektów przyszkolnych. Teraz zakończona została modernizacja wielofunkcyjnego boiska przy ul. Iłłakowiczówny, którego koszt wyniósł ponad 2 mln zł. To kolejny krok w kierunku zapewnienia mieszkańcom dostępu do nowoczesnej i różnorodnej infrastruktury sportowej.

– W Katowicach mocno stawiamy na rozwój infrastruktury sportowej dla mieszkańców. W ostatnich latach uruchomiliśmy trzy miejski baseny oraz kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Katowiczanie chętnie korzystają również z licznych obiektów przyszkolnych – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Kolejne boisko szkolne będzie wykorzystywane przed uczniów i przedszkolaków, a także mieszkańców Koszutki. Właśnie zakończyliśmy wartą ponad 2 mln zł modernizację wielofunkcyjnego boiska przy ul. Iłłakowiczówny – dodaje prezydent.

W ramach inwestycji boisko przeszło gruntowną modernizację. Została wymieniona instalacja deszczowa i odwodnienie liniowe, umocniona skarpa, przebudowane schody prowadzące na boisko. Na płycie boiska utworzono pełnowymiarowe boiska do koszykówki i siatkówki/tenisa ziemnego, dwa boiska do piłki ręcznej, które mogą być używane także jako jedno boisko do piłki nożnej, a także trzytorową bieżnię o długości 60 metrów i nabieg do skoków w dal. Boisko wyposażono w elementy takie jak bramki, kosze itp., a także zainstalowano monitoring wizyjny, co wpływa na zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom.

– W czasie godzin pracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23 boisko będzie służyło realizacji zajęć sportowych dla uczniów szkoły oraz wychowanków przedszkoli, a więc będzie integrowało środowisko całej placówki. Po zakończeniu zajęć boisko, które jest objęte monitoringiem wizyjnym, będzie dostępne dla mieszkańców do użytkowania zgodnie z regulaminem – mówi Justyna Franczak – p.o. dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 23 w Katowicach. – Jego powierzchnia pozwala nie tylko na prowadzenie rozgrywek w różnych dyscyplinach sportowych, ale jestem przekonana, że będzie również pozwalała na organizację wydarzeń kulturalnych i innych wpływając przez to na integrację całej naszej lokalnej społeczności – dodaje.

Po zakończeniu zajęć szkolnych, boisko będzie dostępne dla mieszkańców zgodnie z regulaminem. Otwarta przestrzeń o powierzchni 3,5 tys. m2 pozwala na rozgrywanie różnych dyscyplin sportowych oraz organizację wydarzeń kulturalnych, które przyczynią się do integracji lokalnej społeczności.

Inwestycja zakończona została w IV kwartale 2023 roku i pozwoli na zwiększenie dostępności do atrakcyjnych obiektów sportowych na Katowicach. To kolejny krok w kierunku stworzenia przyjaznego i zdrowego środowiska dla mieszkańców miasta.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023