Silesion.PL

serwis informacyjny

Ubezpieczenie? Polisa? Tak! Żeby żyć spokojnie!

W obecnych czasach ubezpieczenie spełnia niezwykle pomocną funkcję. Podstawową zasadą działania firm ubezpieczeniowych jest założenie, że jeśli duża grupa osób wpłaci małą sumę – dla jednej osoby, to w wyniku tego powstanie znaczna ilość zgromadzonych pieniędzy.

Drugim założeniem jest to, że tylko część z tych osób, którzy wpłacili i liczą na zabezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku, faktycznie odniesie jakiekolwiek szkody. Patrząc na kondycję firm zajmujących się tego typu działaniami można śmiało założyć, że ta forma jest niezwykle opłacalna. Ubezpieczenie na podróż to jeden z produktów, które oferują firmy ubezpieczeniowe. Produkt ten faktycznie może nam się niezwykle przydać a jego cena, w stosunku do tego co otrzymujemy jest relatywnie niska. Sprawdź Ubezpieczenie bezpieczny. Kwota rzędu kilkunastu lub kilkuset złotych może nam uratować skórę gdyż w sytuacji gdy osoba nie zdecydowała się na ubezpieczenie turystyczne i w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafi do szpitala, koszt takiej wizyty może znacznie przekroczyć roczne zarobki takiej osoby. W odróżnieniu od innych produktów, które czasem nie są nam potrzebne ubezpieczenie w podróży może okazać się bardzo przydatne. Spokój ma swoją cenę i na wakacjach warto ją zapłacić.

MTU OC

Polisa = spokój

Spokój jest w życiu najważniejsze. Nie ma nie ma nic cenniejszego. Z biegiem lat na święta spokój a maleje zapotrzebowanie na brawurę. Jeśli chcemy być pewni świętego spokoju, pomogą mam z tym ubezpieczenia Allianz. Ubezpieczyć można wszystko. Firmy ubezpieczeniowe mają bogatą ofertę. Ubezpieczenie mienia i życia to standard. Można przebierać i wybierać. Różne firmy i mnóstwo oferty. czego nie dostaniemy u jednego ubezpieczyciela można poszukać w wielu, wielu innych?
Potrzebna polisa na życie Kalkulator dostępny jest w sieci na każde żądanie. ze znalezieniem tego najlepszego wcale nie ma żadnych trudności. Wystarczy do tego każda wyszukiwarka. Kilka chwil można wyfiltrować nazwa wyników. Później potrzeba troszeczkę więcej czasu na przejrzenie i ocenę znalezionych propozycji. Trzeba zwracać uwagę na szczegóły. Często dwie propozycje są jedynie podobne na pierwszy rzut oka. Po wczytaniu się treść umowy widać różnicę. Często decydują o opłacalności ubezpieczenia.

Właśnie sposób przybliżony się do spokoju. Bo jak już wspomnieliśmy spokój jest najważniejszy.

Dlaczego warto się ubezpieczać

Warto się ubezpieczać w zależności od zakresu ubezpieczenia, wiadomo im szerszy tym droższy. Przed podjęciem decyzji trzeba wszystko przemyśleć, przewidzieć różne sytuacje życiowe, wybrać opcje ubezpieczenia najlepiej dopasowane do naszej właśnie sytuacji.
Gdy jesteśmy osobą starszą, większe prawdopodobieństwo jest, że będziemy musieli skorzystać z pobytu w szpitalu. Po kilku, najczęściej trzech dniach pobytu, polisy gwarantują wypłatę ubezpieczenia. Sprawdź ubezpieczenie dla pracownika przedszkola Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu warto, więc wykupić.
Jeśli właśnie jesteśmy starsza osobą, nie będziemy raczej rodzić.
Można ubezpieczyć się na wypadek zgonu osoby bliskiej, małżonka, rodziców.

Gdy pracujemy warto ubezpieczyć się na wypadek wypadku przy pracy lub wypadku w drodze do pracy. Prawdopodobieństwo wypadku oczywiście jest większe przy pracach fizycznych, w trakcie prac budowlanych, na wysokościach. W biurze jednak wypadki także się przytrafiają. Zanotowano rozcięcia rogówki przez kartkę papieru, uszkodzenie ciała podczas niewłaściwego korzystania ze sprzętu biurowego, oparzenia ciała wrzątkiem z czajnika, upadki ze schodów.
Osoby zajmujące wysokie stanowiska w firmach, członkowie zarządów powinni się ubezpieczyć od możliwości podejmowania błędnych decyzji; takich decyzji, które doprowadzą do wielkich szkód, do upadku firm. Powinni wykupić polisę – ubezpieczenie członka zarządu.

Czy tanie ubezpieczenie jest opłacalne?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jakim jest samochód czy motocykl musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie. Najczęściej, gdy nie chcemy ubezpieczać pojazdu od dodatkowych szkód, a jedynie spełnić ubezpieczeniowy obowiązek poszukujemy najtańszego rozwiązania. Tanie OC to dla wielu kierowców najlepsze rozwiązanie. Przykładem niech będzie jedna z najlepszych i najtańszych firm ubezpieczeniowych – MTU. Jednak znaleźć ubezpieczenie w niskiej cenie to dziś nie lada wyzwanie.

Kierowca, któremu podczas poszukiwania ubezpieczenia zależy przede wszystkim na cenie jaką musi za nie zapłacić najlepiej jesli uda się do agencji, która w swojej bazie ma większość ubezpieczalni.

W ten sposób najłatwiej znaleźć tanie OC.
Jednak, czy dobrym pomysłem jest miec najtańsze ubezpieczenie? Czy nie lepiej zainwestować na początku, by później mieć mniej problemów w razie jakichkolwiek kłopotów?

Czasem jedbak jest lepiej dołożyć niż później miec problemu z uzyskaniem pieniędzy z ubezpieczenia w razie jakiegoś wypadku czy stłuczki. Czasem lepiej mieć sprawdzonego ubezpieczyciela, niż walczyć o pieniądze, które sie nam należą. Najtańsze ubezpieczenie nie zawsze jest zatem dobrym wyborem, a tanie OC może okazać sie droższe, niż możemy się tego spodziewać. Warto więc dobrze zastanowić się przed wyborem ubezpieczalni, która bedzie rzetelna i uczciwa, a wtedy bez obaw możemy podróżować i korzystać ze swojego samochodu.

Od czego zacząć po kupnie używanego samochodu?

Niestety, kupno używanego samochodu to dopiero początek poważnych wydatków. Słono przyjdzie nam zapłacić jeszcze na przykład za ubezpieczenie, ale niejednokrotnie kosztowna okazuje się pierwsza wizyta u mechanika. Nie warto jej pomijać, nawet jeśli nasz używany samochód wydaje się być w porządku. Najlepiej od razu rutynowo wymienić rozrząd. Jego elementy ulegają zużyciu i okresowo należy je reperować. Rozrząd jest przy tym na tyle kluczowym elementem silnika, że jego awaria może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje. Dlatego wymiana rozrządu w używanym samochodzie jest taka ważna.

Warto przeprowadzić ją u dobrego, zaufanego mechanika i nie oszczędzać na podzespołach. Niewątpliwie pociągnie to za sobą koszty, jednak potem możemy już jeździć spokojnie i bez żadnych obaw, że nasz używany samochód stanie na poboczu i już nie ruszy. Jeśli więc jesteśmy świeżo po zakupie, pamiętajmy by w pierwszej kolejności bezwzględnie wymienić rozrząd i to nie zważając na zapewnienia sprzedającego, że był on już niedawno wymieniany. Liczmy w tej kwestii tylko na siebie.

Ubezpieczenie mieszkania.

Przezorny zawsze ubezpieczony. Ubezpieczamy siebie na wypadek właśnie nieszczęśliwego wypadku w pracy i w drodze do pracy, na wypadek choroby, pobytu w szpitalu, urodzenia dziecka.
Wykupujemy polisę i ubezpieczamy mieszkanie. Najlepiej zrobić to zaraz po zakupie mieszkania, zaraz po protokolarnym odbiorze od dewelopera. Gdy już prawnie i formalnie stajemy się właścicielami nieruchomości już za nie odpowiadamy, wszystkie szkody, jakie się w nim pojawią obciążają już nasz portfel.


Ubezpieczenie mieszkania już będzie potrzebne przed rozpoczęciem prac adaptacyjnych, remontowych, zanim do mieszkania wpuścimy robotników budowlanych. Upewnijmy się czy polisa ubezpieczeniowa obejmuje właśnie takie prace.


Polisa ubezpieczeniowa mieszkania obejmuje ubezpieczenie nieruchomości; ścian, okien, drzwi oraz ruchomości; sprzętów AGD, biżuterii.


Możemy ubezpieczyć mieszkania wynajmowane, a także w razie szkód wyrządzonych sąsiadom, w razie awarii, przez najemców także, się zabezpieczyć. Ubezpieczyciel może zaproponować także opcję ubezpieczenia obejmującą ewentualna utratę czynszu, czyli brak przychodu z najmu nieruchomości

Ubezpieczenie mieszkania. Za i przeciw.

Przez wiele lat nic się nie dzieje. Z mieszkaniem i sąsiadami nie ma problemu. Wtedy myślimy – po co ubezpieczać mieszkanie, po co wydawać pieniądze, ubezpieczenie mieszkania to dodatkowe koszty.
Potem przychodzą zdarzenia; jedne po drugim.
Najpierw zalewa nas sąsiad; zalany sufit, zalana ściana, uszkodzone, napuchnięte meble.


Potem, na parapecie, w sylwestra wybucha petarda. Niby niemożliwe, bo to trzecie piętro, a jednak. Pęknięta szyba, uszkodzona framuga okna. I jak, pech to pech, właśnie tego, w którym dwa tygodnie wcześniej zamontowano nowiutkie wywietrzniki.


To jeszcze nie koniec. Sąsiad obwieszcza nowinę; okradli piwnice. Naszą też, zniknął rower. Sąsiad mówi; nie martwię się mam polisę; ubezpieczenie mieszkania i pomieszczeń przynależnych.


Myślimy; mamy ubezpieczenie mieszkania? Właśnie, mamy? Jaka była nasza decyzja? Wykupiliśmy polisę? To stosunkowo nieduży koszt. Polisę można kupić nie wychodząc z domu. Wykupione ubezpieczenie mieszkania to nasz spokój ducha, zabezpieczenie naszego mienia, zwrot kosztów napraw, kradzieży, łatwa likwidacja szkód.

Ubezpieczenie zakupów na raty.

Gdy w portfelu brak pieniędzy, a nam marzy się nowy telewizor, pralka czy lodówka. Z pomocą przychodzą zakupy na raty. A raty to nic innego jak umowa kredytowa, podpisywana z bankiem za pośrednictwem danego sklepu, w którym robimy zakupy. Raty rozkładają nam całość ceny danego towaru, na równe kwoty które będziemy musieli wpłacać co miesiąc, przez okres określony w umowie kredytowej. Na ogół jest to umowa podpisywana na okres spłaty który wynosi 12 miesięcy lub dłuższy.


Zakupy na raty mają zarówno swoje wady jak i zalety. Z całą pewnością do zalet możemy zaliczyć to że mimo braku pieniędzy, możemy sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu. Czy też, nie odczuwamy po zakupie nagłego uszczuplenia naszego budżetu domowego. Do zalet możemy także zaliczyć budowanie naszej historii kredytowej, która przy regularnych spłatach rat się tworzy.


Jednak jak każdy produkt bankowy, ma też swoje wady. Mianowicie jeśli nie spłacimy raty na czas, bank zacznie naliczać nam odsetki, za każdy dzień zwłoki, zapłacimy również za SMSy, listy wzywające do zapłaty. W razie nie spłacania, popsujemy sobie również naszą historię kredytową. Uważać przy zakupach na raty trzeba na koszta ukryte kredytu tj. ubezpieczenie kredytu, gwarancja, koszty udzielenia kredytu.
Zakupy na raty są bardzo dobrą alternatywą, gdy nie chcemy wydawać od razu dużej sumy pieniędzy. Jednak należy pamiętać, by z nimi nie przesadzić, by nasz miesięczny przychód, starczył nam nie tylko na opłacenie rat.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024