Silesion.PL

serwis informacyjny

Tychy Investment Company Limited sfinalizował pierwszy etap inwestycji w Klub Piłkarski GKS Tychy S.A.

Pilka nozna garnitur

Pilka nozna garnitur

6 kwietnia 2023 roku Tychy Investment Company Limited podpisało umowę inwestycyjną, na mocy której obejmie większościowy pakiet akcji Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A. W środę Tychy Investment Company Limited sfinalizowało pierwszy etap inwestycji, wpłacając środki tytułem objęcia akcji nowej emisji oraz podwyższenia kapitału zakładowego Spółki. Dzięki temu stanie się ona właścicielem 70,61% akcji Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A. W ciągu najbliższych miesięcy Tychy Investment Company Limited planuje zwiększyć swój pakiet właścicielski do 75%. Tyski Sport S.A. pozostanie mniejszościowym akcjonariuszem oraz ważnym partnerem dla inwestorów i klubu. Środki, które zostały wniezione, zostaną wykorzystane na rozwój całej organizacji zarówno od strony sportowej, jak i komercyjnej.

Wiodącym inwestorem jest The Seelig Group, którego dyrektor generalny, Fred Ayers, został jednocześnie nowym przewodniczącym rady nadzorczej. The Seelig Group obecnie inwestuje również w FC Thun (Szwajcaria), K.V. Oostende (Belgia), AS Nancy (Francja) oraz 1.FC Kaiserslautern (Niemcy).


– Od 2020 roku The Seelig Group rozpoczęło przejście od biernego zainteresowania piłką nożną do aktywnych inwestorów piłkarskich. Ściśle współpracujemy z naszymi klubami partnerskimi, aby zwiększyć naszą ekspozycję na sport i biznes, jednocześnie dostosowując narzędzia opracowane w naszych działach rozrywkowych i finansowych, w tym analitykę i rozwój mediów społecznościowych. W krótkim czasie stworzyliśmy solidny ślad w sporcie, który obejmuje jedne z największych piłkarskich krajów na świecie. Współpraca z GKS Tychy jest ekscytująca i w pełni wspieramy ten ambitny klub. Odbyliśmy ekscytującą wizytę w Tychach i będziemy się skupiać na coraz lepszym poznaniu klubu, jego kibiców i sponsorów. – mówi Fred Ayers, przewodniczący rady nadzorczej.

Chien Lee z NewCity Capital, który od 2016 roku zainwestował w osiem klubów piłkarskich w Europie, aktualnie również inwestuje w Klub Piłkarski GKS Tychy S.A. Jego inwestycje sportowe obejmują OGC Nice (Francja), Barnsley FC (Anglia), FC Thun (Szwajcaria), K.V. Oostende (Belgia), Esbjerg fB (Dania), FC Den Bosch (Holandia), AS Nancy (Francja) oraz 1.FC Kaiserslautern (Niemcy).

Przypomnijmy, że w związku z zawarciem umowy inwestycyjnej w dniu 6 kwietnia 2023 roku, doszło do zmian we władzach Spółki. Zarząd powiększył się o dwóch nowych członków: Averi Seelig i Max Kothny. Max Kothny był zaangażowany w całą transakcję od samego początku, a wcześniej pracował już przy kilku projektach w ramach wieloklubowego ekosystemu. Skład Rady Nadzorczej Spółki to: Frederick R. Ayers Jr. jako Przewodniczący, Paul Conway z Pacific Media Group jako Wiceprzewodniczący, a także Miłosz Surdziel i Dominik Urbanik jako przedstawiciele Tyski Sport S.A.

– To ekscytujące być częścią tej całej inwestycji od początku negocjacji. Śledzę ten niesamowity klub już od kilku miesięcy i jestem bardzo podekscytowany możliwością dalszego rozwoju klubu wraz ze wszystkimi pracownikami, kibicami, sponsorami i miastem oraz wzniesienia go na nowy, wyższy poziom. W kolejnych sezonach chcemy zbudować ambitną drużynę i wykorzystać synergię pomiędzy naszymi klubami, aby pokazać futbol odnoszący sukcesy, atrakcyjny i agresywny. Ponadto skupimy się na wzroście przychodów i szerszym marketingu międzynarodowym. Podczas wszystkich moich wizyt poznałem tutaj wspaniałych ludzi i nie mogę się doczekać pracy na rzecz udanej przyszłości– dodaje Max Kothny, członek zarządu.

The Seelig Group:

The Seelig Group („TSG”) jest prywatną firmą inwestycyjną, produkcyjną i doradczą działającą w branży mediów i rozrywki, która zarządza zarówno TSG Theatricals, jak i TSG Entertainment. TSG Theatricals inwestuje, rozwija, produkuje i prezentuje szeroką gamę programów rozrywkowych na żywo. Od 2012 roku TSG Entertainment jest wyłącznym partnerem współfinansującym 20th Century Fox, czego efektem jest biblioteka ponad 110 filmów. W ostatnim czasie TSG Entertainment nawiązało współpracę z Sony Pictures Entertainment. Filmy, w produkcji których TSG brało udział, to m.in. Król Rozrywki, Bohemian Rhapsody, Planeta Małp, X-Men, Kształt wody, Pogromcy duchów: Dziedzictwo, Uncharted, Morbius czy też Avatar: Istota wody.

NewCity Capital:

NewCity Capital to prywatna firma inwestycyjna założona przez Chien Lee, która koncentruje się przede wszystkim na możliwościach inwestycyjnych w branży sportowej i hotelarskiej. Portfel inwestycyjny tej firmy obejmuje wiele europejskich klubów piłkarskich oraz rozwój wieloklubowego modelu własnościowego w europejskiej piłce nożnej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024