Silesion.PL

serwis informacyjny

Trzy mecze 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy przełożone

Ze względu pozytywne wyniki znaczącej liczby testów pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2 wśród zawodników Piasta Gliwice, Wisły Płock oraz KGHM Zagłębia Lubin, Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. przełożył na nowe terminy trzy mecze 9. Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Przełożone mecze 9. kolejki:

Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Wisła Płock – Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko–Biała – KGHM Zagłębie Lubin


Jednocześnie na prośbę Canal+, mecz Raków Częstochowa – Wisła Kraków, zamiast w najbliższy piątek, zostanie rozegrany w niedzielę 8 listopada 2020 roku o 17:30.

– Wstępnie mecz Podbeskidzia z Zagłębiem został wyznaczony na 16 listopada o 20:30, terminy pozostałych zaległych spotkań ustalimy w tym tygodniu. Na szczęście będziemy mieli zaraz dwutygodniową przerwę na mecze reprezentacji, dzięki czemu zawodnicy będą mieli czas na powrót do zdrowia i do treningów, zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN. Pozostałe spotkania wstępnie planujemy rozegrać jeszcze przed 10 kolejką, dzięki czemu mamy szansę uniknąć większych problemów terminarzowych. Zapewne wymusi to pewną korektę kolejności spotkań w 10 kolejce, która będzie rozegrana po przerwie reprezentacyjnej. Na szczęście, rozegraliśmy już wcześniej wszystkie zaległe mecze z wyjątkiem dwóch, mamy więc jeszcze spore pole manewru. O szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach – powiedział Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy S.A.

Ekstraklasa, mimo zaostrzonej sytuacji epidemicznej, kontynuuje mecze zgodnie z przyjętym terminarzem. Wszyscy uczestnicy rozgrywek (ok. 400 osób w skali kraju) podlegają ścisłym procedurom sanitarno-medycznym, obejmującym m.in. codzienne obserwacje stanu zdrowia i regularne testy. Mają one na celu zapobieganie i wczesne wykrywanie ewentualnych zakażeń. W takich przypadkach, natychmiast wdrażane są procedury izolacji. Stosowane rozwiązania przekładają się na bezpieczeństwo uczestników rozgrywek – dotychczas tylko pojedyncze mecze zostały przełożone. Obecnie wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności.Zaktualizowany terminarz 9. Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy:

Sobota 2020-11-07: Stal Mielec – Warta Poznań – 15:00 CANAL+ SPORT
Sobota 2020-11-07: Cracovia – Jagiellonia Białystok – 17:30 CANAL+ SPORT
Sobota 2020-11-07 Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław – 20:00 CANAL+ SPORT/CANAL+4K
Niedziela 2020-11-08: Legia Warszawa – Lech Poznań – 15:00 CANAL+/CANAL+4K/TVP1
Niedziela 2020-11-08: Raków Częstochowa – Wisła Kraków – 17:30 CANAL+
Poniedziałek 2020-11-16: Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin – 20:30 CANAL+ SPORT
Górnik Zabrze – Piast Gliwice – termin i transmisja zostaną ogłoszone w najbliższych dniach
Wisła Płock – Pogoń Szczecin – termin i transmisja zostaną ogłoszone w najbliższych dniach

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024