Silesion.PL

serwis informacyjny

Henio na Euro 2012 – piłkarskie reklamy Tesco

Hessi, Henialdinho, Roberto Henios, Hidane?

Henio to animowany ekspert Tesco i główny bohater starych reklam sieci hipermarketów. W serii filmów reklamowych podczas odbywających się Mistrzostw Europy w 2012 roku Henio wykonuje tricki piłkarskie, a także zachęcających naszych piłkarzy do pokonania grupowych rywali: Grecję (Chłopcy! Zróbcie z nich cacyki!), Rosję (…a na deser pierogi ruskie) i Czechy (…i knedliczki).

8 czerwca 2012 meczem otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 czyli Euro 2012. Pod koniec maja 2012, na Youtube a później w telewizyjnych pasmach reklamowych pojawił się film reklamowy sieci TESCO, zatytułowany “Apel Henia do polskich piłkarzy“. W filmie reklamowym zobaczymy nawiązanie do gry FIFA (wyjście z szatni), Leo Messi (koszulka), Ronaldinho (koszulka), Jerzego Dudka (rzut karny), Edgara Davidsa (słynne okulary), Roberto Carlosa (rzut wolny), Davida Beckhama (tatuaż), René Higuita (parada “skorpionem”), Kapitana Tsubasa (fragment anime), Érica Cantona (kołnierzyk), Diego Maradony (drybling) i Zinédine Zidane (…słynna główka w Materazziego)

Za pomysł oraz nadzór artystyczny nad realizacją odpowiada agencja Pride&Glory Interactive, natomiast animacja powstała w studiu Xantus.

W czerwcu 2020 r. brytyjska grupa supermarketów Tesco poinformowałaże za 819 milionów złotych sprzedaje swój polski oddział i zamierza skoncentrować się na innych rynkach w regionie Europy Środkowej – w Czechach oraz na Węgrzech i Słowacji. Supermarkety Tesco przejął właściciel Netto.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024