Silesion.PL

serwis informacyjny

Trwa wdrażanie tymczasowej organizacji ruchu na katowickim os. 1000-lecia w rejonie ul. Tysiąclecia 88

Od poniedziałku 13 listopada na os. Tysiąclecia w Katowicach – w rejonie parkingu i pogotowia – będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

W związku z rozpoczynającymi się pracami wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na wysokości budynku przy ul. Tysiąclecia 84 ruch pieszy zostanie przeniesiony na drugą stronę, czemu towarzyszyć będzie też powstanie tymczasowego przejścia dla pieszych. Miejsce robót zostanie wygrodzone, by uniemożliwić dostęp osobom postronnym. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zainstalowanego oznakowania.

Realizowane prace to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Inwestycje obejmują także: połączenie ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza, przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe kłady drogowe w rejonie ul. Korczaka oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023