Silesion.PL

serwis informacyjny

Terminarz Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020

W ten weekend czeka nas inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich, która już po raz trzeci w historii odbędzie się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. W pierwszych w sezonie zimowym zawodach prawo startu będzie miało 13 biało-czerwonych.

Skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na konkursy Pucharu Świata w Wiśle

Kadra Narodowa A

  • Kamil Stoch
  • Dawid Kubacki
  • Piotr Żyła
  • Maciej Kot
  • Jakub Wolny
  • Stefan Hula

Kadra Narodowa B

  • Aleksander Zniszczoł
  • Klemens Murańka
  • Paweł Wąsek
  • Andrzej Stękała
  • Tomasz Pilch
  • Kacper Juroszek

Kadra Narodowa Młodzieżowa

  • Adam Niżnik

Program zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle

  • Piątek 22.11 godz. 18:00 – kwalifikacje
  • Sobota 23.11 godz. 16:00 – konkurs drużynowy
  • Niedziela 24.11 godz. 11:30 – konkurs indywidualny

Terminarz Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020

23 listopada – Wisła (drużynowy)
24 listopada – Wisła
30 listopada – Kuusamo (Finlandia)
1 grudnia – Kuusamo (Finlandia)
7 grudnia – Niżny Tagił (Rosja)
8 grudnia – Niżny Tagił (Rosja)
14 grudnia – Klingenthal (Niemcy, drużynowy)
15 grudnia – Klingenthal (Niemcy)
21 grudnia – Engelberg (Szwajcaria)
22 grudnia – Engelberg (Szwajcaria)
29 grudnia – Oberstdorf (Niemcy – Turniej Czterech Skoczni)
1 stycznia – Garmisch-Partenkirchen (Niemcy – TCS)
4 stycznia – Innsbruck (Austria – TCS)
6 stycznia – Bischofshofen (Austria – TCS)
11 stycznia – Predazzo (Włochy)
12 stycznia – Predazzo (Włochy)
18 stycznia – Titisee-Neustadt (Niemcy)
19 stycznia – Titisee-Neustadt (Niemcy)
25 stycznia – Zakopane (drużynowy)
26 stycznia – Zakopane
1 lutego – Sapporo (Japonia)
2 lutego – Sapporo (Japonia)
8 lutego – Willingen (Niemcy)
9 lutego – Willingen (Niemcy)
15 lutego – Bad Mitterndorf (Austria)
16 lutego – Bad Mitterndorf (Austria)
21 lutego – Rasnov (Rumunia)
22 lutego – Rasnov (Rumunia)
29 lutego – Lahti (Finlandia, drużynowy)
1 marca – Lahti (Finlandia)
7 marca – Oslo (Norwegia – Raw Air, drużynowy)
8 marca – Oslo (Norwegia – Raw Air)
10 marca – Lillehammer (Norwegia – Raw Air)
12 marca – Trondheim (Norwegia – Raw Air)
14 marca – Vikersund (Norwegia – Raw Air, drużynowy)
15 marca – Vikersund (Norwegia – Raw Air)
20-22 marca – Mistrzostwa Świata w lotach – Planica (Słowenia)

Zakłady bukmacherskie – skoki narciarskie 2019/20

W zakładach bukmacherskich STS możemy założyć się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Puchar Świata a także o to, który ze skoczów wejdzie na podium. Klasą dla siebie w sezonie 2018/2019 Pucharu Świata w skokach narciarskich był Ryoyu Kobayashi. Japończyk oprócz zdobycia Kryształowej Kuli za wygranie klasyfikacji generalnej, triumfował także w Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, Willingen Five i Planica 7. Najlepszy był także w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich. Stochowi nie udało się wprawdzie polskiemu skoczkowi zdobyć Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Świata, ale aż trzech Polaków znalazło się w pierwszej piątce tego zestawienia. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce na podium, a tuż za jego plecami usadowili się kolejno: Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Nie masz jeszcze konta w STS? Załóż konto z kodem promocyjnym BETSTS i odbierz dodatkowo darmowe 29 PLN w postaci freebeta (darmowego zakładu). Przedstawiamy poniżej kursy w zakładach bukmacherskich STS z 23 listopada 2019, które z pewnością ulegną zmianie w kolejnych dniach:

SkoczekWygrana (V)Podium (1-3)
Kobayashi R. (JPN)2.751.40
Stoch K. (POL)6.002.00
Kraft S. (AUT)7.502.25
Eisenbichler M. (GER)257.50
Johansson R. (NOR)103.25
Kubacki D. (POL)154.50
Żyła P. (POL)206.00
Forfang J.A. (NOR)5015
Prevc D. (SLO)15030
Prevc P. (SLO)154.50
Tande D.A. (NOR)4010
Zajc T. (SLO)185.50
Geiger K. (GER)308.00
Freitag R. (GER)7520
Leyhe S. (GER)10025
Hayboeck M. (AUT)15030
Huber D. (AUT)15030
Klimov E. (RUS)15030
Peier K. (SUI)10025
Koudelka R. (CZE)15030
Wolny J. (POL)15030
Kot M. (POL)500150
Hula S. (POL)1500400
Schlierenzauer G. (AUT)7520
Kobayashi J. (JPN)10025
Sato Y. (JPN)10025

Skoki narciarskie, dlaczego warto je śledzić?

Dlaczego warto śledzić skoki narciarskie? Większość powie, że to sport nudny, każdy skok wygląda przecież tak samo i nic się nie dzieje. Znajdzie się również grupa, która pamięta tą dyscyplinę tylko z czasów największych sukcesów Adama Małysza. Są też tacy, którzy z zapartym tchem śledzą obecne poczynania naszych skoczków. Ostatnio odnoszą przecież olbrzymie sukcesy. Pamiętajmy jednak, że kiedyś te sukcesy się skończą. Ilu z tych sezonowych kibiców wytrwa i zostanie przy skokach? Z pewnością tylko nieliczni.

Sporty zimowe cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Telewizja sprawia, że transmisje sportowe cieszą się sympatią kibiców na całym świecie. Mimo to skoki narciarskie nadal w pewnych kręgach są uważane za sport niszowy. Zjawisko to jest dosyć zadziwiające, przecież sport ma wieloletnie tradycje, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Konkursy Pucharu Świata są wydarzeniem na skalę światową, pojawiają się na nich gwiazdy ze świata show biznesu, sportu i polityki. Największe gwiazdy skoków cieszą się międzynarodową sławą i uznaniem w świecie sportu. Transmisje są na tyle pasjonujące, że trudno oderwać oczy od ekranu telewizora.

Skoki Narciarskie fenomen w Polsce

Skoki narciarskie to jedna z ulubionych dyscyplin oglądanych przez Polaków. Mimo iż nie jest ona tak popularna jak piłka nożna czy siatkówka, okazuje się że Polacy są jedną z potęg jeżeli chodzi o skoki narciarskie. Zaczęło się od sukcesów Wojciecha Fortuny na Igrzyskach Olimpijskich w Sapporo w 1972 roku. Następnie Polską zawładnęła Małyszomania, a nazwisko Adama Małysza było znane prawdopodobnie w każdym domu. W ostatnich czasach w skokach narciarskich w Polsce króluje Kamil Stoch który w tej dziedzinie osiągnął już niemalże wszystko, bo jedyne czego nie udało mu się zdobyć to zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich.

W 2017 roku Mistrzostwa Świata w Lahti drużynowo wygrała reprezentacja Polski. Wtedy popularność zdobyła “czwórka Horngachera” czyli drużyna polska w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Mimo tak licznych sukcesów Polaków skoki narciarskie nie są sportem narodowym Polaków, a jest nim piłka nożna, w której osiągnięcia biało-czerwonych są nieliczne.

Skoki Narciarskie są bardzo popularne w naszym kraju. Tą dyscyplinę zaczął rozsławiac i popularyzować nasza legenda z wąsikiem czyli Adam Małysz. Dzięki jego wielkim skokom i osiągnięciom naród polski zaczął wierzyć w potęgę polaków wśród innych w tamtych czasach gdzie byliśmy w trudnej sytuacji na arenie gospodarczej i sportowej. Rekordy Adama w zdobywaniu trofeów są imponujące bo przecież zdobył on cztery kryształowe kule, piec tytułów Mistrza Świata i 4 medale Igrzysk Olimpijskich.

Gdy w 2011 roku odchodzil na sportowa emeryturę nikt nie wierzył ze znajdzie sie ktos godny go tak wspaniale zastąpic a jednak znalazł sie on chłopak z Zębu, Kamil Stoch. Dzięki wspaniałej formie tego chłopaka i jego trofeów i sukcesów które zdobyl m. in. wygrany Turniej Czterech skoczni 2017, Kryształowa Kula tytuł mistrza świata i 2 złota z olimpiady, stał sie dla nas nową nadzieją Polski w tej dyscyplinie. Kolejna telenowelę z cyklu Skoki Narciarskie nakręca on i pozostali polacy którzy sie świetnie tez spisują. Najlepsza era w skokach po Adamie Małyszu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024