Silesion.PL

serwis informacyjny

Robert Lewandowski i wyścig o koronę króla strzelców Bundesligi

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski wygrał czwarty Torjägerkanone jako najlepszy strzelec Bundesligi w ubiegłym sezonie – czy ktokolwiek może go powstrzymać, w zdobyciu piątej korony w sezonie 2019/20?

Robert Lewandowski

Klub: Bayern Monachium
Wiek: 31
Występy: 11 meczów
Bramki: 16
minut na bramkę: 60

W życiu istnieją trzy pewności: śmierć, podatki i strzelanie bramek przez Roberta Lewandowskiego. Najlepszy strzelec ostatniego sezonu w niesamowityy sposób rozpoczął sezon 2019/20, nawet ze względu na własne światowe standardy. Napastnik reprezentacji Polski w meczu przeciwko byłemu klubowi Borussii Dortmund osiągnał takie rekordy jak: jest pierwszym zawodnikiem w historii Bundesligi, który strzelił gola w każdym z pierwszych 11 meczów sezonu; jako pierwszy zdobył bramkę w 11 kolejnych meczach ; i pierwszy, który osiągnał 16 bramek po 11 meczach.

Timo Werner

Klub: RB Lipsk
Wiek: 23
Bramki: 11
minut na bramkę: 81,7

Po zdobyciu drugiego hat-tricka w swojej karierze w meczu z Mainz 8-0 w kolejce 10 , Werner strzelił z Lipsku do zwycięstwa 4: 1 nad Herthą Berlin .

Rouwen Hennings

Klub: Fortuna Düsseldorf
Wiek: 32
Bramki: 9
minut na bramkę:  99,3

Hennings po zdobyciu gola w derbach Renu przeciwko Kolonii, dołożył hat-tricka w 3-3 meczu zremisowanym w Schalke .

Goncalo Paciencia

Klub: Eintracht Frankfurt
Wiek: 25 lat
Bramki: 6
minut na bramkę: 130

Paciencia miał swój udział w wygranym 5: 1 meczu z Bayernem Monachium we Frankfurcie, ale został poświęcony dla dodatkowego pomocnika w przerwie spotkania.

Nils Petersen

Klub: Freiburg
Wiek: 30
Bramki: 6
minut na bramkę: 140

Szósty gol Petersena w sezonie i 50. w Bundeslidze dla Fryburga przyniósł klubowi Schwarzwaldu zwycięstwo 1: 0 nad Frankfurtem w kolejce 11.

Marco Reus

Klub: Borussia Dortmund
Wiek: 30
Występy: 12 meczów
Bramki: 6
minut na bramkę: 158

Kapitan Dortmund strzelił swoją piątą bramkę przeciwko byłemu klubowi Gladbach w 8. kolejce, ale doznał kontuzji w pierwszej połowie przeciwko Wolfsburgowi w 10. kolejce i został zmieniony drugiej połowie. Następnie wyskoczył z ostatnim tchnieniem, by oszczędzić wstydu BVB podczas remisu 3-3 z Paderbornem w 12. kolejce.

Paco Alcacer

Wiek:
  25
Występy: 9 meczów
Bramki:  5
minut na bramkę: 104

Alcacer strzelił pięć bramek w pierwszych czterech ligowych meczach sezonu w Dortmundzie, ale od tamtej pory nie znalazł drogi do siatki – między innymi dlatego, że w kolejkach 7-9 nie zagrał z powodu kontuzji.

Wout Weghorst

Klub: Wolfsburg
Wiek: 27
Bramki: 5
minut na bramkę: 197,4

Weghorst po raz kolejny jest liderem w rankingu Wolfsburga z pięcioma bramkami.Jednak jego dorobek bramkowy zatrzymał się na 8 kolejce w spotkaniu z RB Lipsk.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).