Silesion.PL

serwis informacyjny

Team Crusher, Natsu World i drużyna Boxdela przechodzą do finału Move Federation

Team Crusher Natsu World i druzyna Boxdela przechodza do finalu Move Federation

Team Crusher Natsu World i druzyna Boxdela przechodza do finalu Move Federation

Premierowy turniej Move Federation w Arenie Gliwice z udziałem 48 gwiazd Internetu właśnie dobiegł końca. Move Federation to przedefiniowanie piłki nożnej, jaką znacie – nowe zasady i masa sportowych emocji. Do 3. edycji Football SuperShow zakwalifikowali się Team Crusher, Natsu World i drużyna Boxdela. 

– Piłka nożna od wielu lat jest sportem narodowym, a moim marzeniem jest to, by stała się równie popularna wśród młodzieży, nie tylko w postaci biernego oglądania zbliżającego się Mundialu – komentuje Wojciech Szaniawski, włodarz Move Federation i CEO Spotlight Agency, organizatora Football SuperShow. – Misją Move Federation jest zachęcanie młodych do wyjścia na podwórko i kopania piłki zamiast spędzania całego dnia przed ekranami tabletów i smartfonów. Move to piłkarskie Supershow, pełne emocji na boisku i poza nim. Tancerki z całego świata, pokazy artystyczne i akrobatyczne oraz latające drony to dopiero początek. Ameryka wylądowała w Gliwicach – dodaje Szaniawski.

W pierwszym meczu turnieju team Crusher zmierzył się z drużyną Bungee. W starciu zwyciężył zespół Kacpra Błońskiego, wygrywając 15 do 1. Tak wysoka wygrana zapewniła im awans do turnieju finałowego Move Federation. Najbardziej wyróżnił się Maciej Turski, który zdobył siedem bramek, a jedną z nich bardzo efektownym strzałem tyłem głowy.

Mecz drużyny WK przeciwko teamowi Tromba, którego kapitanami zostali odpowiednio Owca i Mateusz Trąbka, zakończył się wynikiem 1 do 5. Na szczególne wyróżnienie w wygranym zespole zasługuje Kuba Nowaczkiewicz, który dyrygował grą w defensywie i wyprowadzał piłkę do ataku. Popisał się też golem za dwa punkty po strzale z własnej połowy boiska.

Nie zabrakło również rywalizacji potężnych włodarzy Fame MMA – Wojtka Goli i Michała “Boxdela” Barona. Ostatecznie mecz ten zwyciężyła drużyna Boxdela, zdobywając 4 bramki. Sebastian “Czvjnik” Czajewski dostał czerwoną kartkę, przez co od 8 minuty Team Boxdel grał w osłabieniu.

Podczas turnieju odbył się również jeden mecz drużyn mieszanych, czyli Natsu World kontra Team X. W rywalizacji pierwszą bramkę już w 7. sekundzie strzelił Sebastian Wiśniewski z NW. Rywalizację wygrał zespół Natsu World wynikiem 12 do 1.

W finałowych rozgrywkach o wejście do Football SuperShow zmierzyły się ze sobą drużyny Boxdela i Tromby, które zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce. W pierwszej połowie barażowego meczu nie padły żadne bramki, a ostateczne starcie zakończyło się wynikiem 3 do 1 dla Teamu Boxdela, który tym samym zapewnił sobie awans do finału Move Federation.

Zgodnie z zasadami gry, do finału Football SuperShow awansowali: zwycięska drużyna mieszana Natsu World, team Crusher, który zdobył największą liczbę punktów, a także zespół Boxdela, zwycięzca meczu barażowego.

W trakcie rozgrywek Move Federation przyznano również szereg nagród specjalnych. Predatorem Gali, czyli najlepszym strzelcem, został Piotr “Pietras” Dominik (nagroda sponsorowana przez Predator Energy Drink). Nagrodę za najszybszą bramkę sponsorowaną przez HotPay otrzymał Sebastian “Wiśnia” Wiśniewski. Najlepszym skrzydłowym został Jakub “B.R.O” Birecki, a wyróżnienie to przyznało KFC. Prezes Fortuny za MVP turnieju uznał Daniela “Ostrego” Ostaszewskiego. Nagrodę za Najpiękniejsze zagranie na Move Federation 1 za pierwszą bramkę za 2 punkty zdobył Kuba Nowaczkiewicz, a Najlepszym bramkarzem został Kuba Ulfik.

ZASADY GRY

W turnieju wzięło udział sześć drużyn sześcioosobowych męskich i dwie drużyny sześcioosobowe mieszane. Każda z drużyn rozegrała jeden mecz, zdobywając punkty za różne gole:

  • 1 punkt – za bramkę zdobytą nogą lub głową, lub za gola po rzucie karnym, rzucie wolnym pośrednim albo rzucie wolnym bezpośrednim;
  • 2 punkty – za bramkę po strzale z dystansu tj. z drugiej połowy boiska;
  • 3 punkty można było zdobyć za bramkę po tzw. „super move”, czyli po przewrotce, „szczupaku” lub „nożycach”, jednak nikomu z zawodników nie udało się tego osiągnąć.

Mecze rozgrywane były w systemie dwóch połów po 10 minut na eliptycznym boisku o wymiarach 45×20 metrów. Na murawie pojawił się specjalny przycisk, który każdej z drużyn pozwalał wprowadzić superbohatera – jednego z piłkarzy Klubu Towarzysko-Sportowego Weszło, do którego należą między innymi byli reprezentanci Polski – Jakub Kosecki i Marcin Burkhardt. Zawodnicy nie mieli możliwości zmian w trakcie rozgrywek. 

Sponsorami głównymi wydarzenia byli KFC i Fortuna, sponsorem oficjalnym Predator Energy Drink, a partnerami HotPay, R-Gol oraz Miasto Gliwice. Patronem medialnym został RMF MAXX.

reklama

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024