Silesion.PL

serwis informacyjny

Szwajcarski napastnik Juraj Simeko nowym zawodnikiem GKS-u Katowice

Nowym zawodnikiem GKS u Katowice zostal szwajcarski napastnik Juraj Simek.

Nowym zawodnikiem GKS u Katowice zostal szwajcarski napastnik Juraj Simek.

35-letni Juraj Simek, urodzony w słowackim Preszowie, spędził niemal całą swoją karierę w Szwajcarii, gdzie występował m.in. w barwach EHC Kloten, Gevene-Servette HC i HC Lugano. W roku 2022 wywalczył wraz z EHC Kloten awans do National League, najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwajcarii, ponadto zdobył w 2014 roku wraz z Geneve-Servette prestiżowy Puchar Sprenglera. Udany sezon 2005/2006 pozwolił Jurajowi Simkowi najpierw na udział w drafcie NHL i wybór w szóstej rundzie przez Vancouver Canucks, a następnie na udane występy w American Hockey League i kanadyjskiej Western Hockey League. Nowy gracz GieKSy w sezonie 2014/2015 występował także w fińskiej Liidze w barwach HC TPS Turku Oy, ponadto do roku 2015 regularnie notował występy w seniorskiej reprezentacji Szwajcarii. Ostatnim klubem Simka był słowacki HC Preszów, w którym Szwajcar rozegrał 19 spotkań i zdobył 8 punktów za asysty.

Juraj Simek to doświadczony zawodnik, który zapewni sztabowi większe możliwości ustawienia drużyny w ofensywie. Ma za sobą występy w silnych europejskich ligach. Jest graczem dobrze wyszkolonym technicznie. Wierzymy, że zwiększy rywalizację w drużynie – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024