Silesion.PL

serwis informacyjny

Szach – mat, czyli szachowe atrakcje na katowickim Rynku

szachy

Wakacje to czas odkrywania pasji i zainteresowań, a dla miłośników szachów jest idealną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na katowickim Rynku. W dniach od 28 lipca do 6 sierpnia tego roku, miasto zaprasza do uczestnictwa w szachowych grach i zabawach plenerowych.

Katowice od dawna związane są z szachami, które są tu bardzo popularne. Miejscowe barwy reprezentuje drużyna GieKSa, w której składzie grają utalentowani zawodnicy osiągający imponujące wyniki na międzynarodowej arenie. Warto podkreślić, że miasto inwestuje również w szkolenie dzieci i młodzieży, co pozwala rozwijać pasję do szachów w najmłodszych mieszkańcach. Prezydent Katowic, Marcin Krupa, serdecznie zaprasza wszystkich na katowicki Rynek, gdzie przez ponad tydzień będzie można czerpać radość z szachowych atrakcji. To doskonała okazja, zarówno dla doświadczonych graczy, którzy chcą zmierzyć się z innymi, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem szachowym. Oprócz tradycyjnych partii, organizatorzy przygotowali także szachy w wersji XXL, co na pewno będzie niezwykle interesującym doświadczeniem.

Na szczególną uwagę zasługują główne dni wydarzenia, czyli weekendy 29 i 30 lipca oraz 5 i 6 sierpnia, podczas których zaplanowano najwięcej atrakcji. Warto również podkreślić, że uczestnicy będą mieli okazję skorzystać nie tylko z tradycyjnych gier, ale także wezmą udział w wielkoformatowych grach plenerowych oraz konkurencjach zręcznościowych. Różnorodność atrakcji gwarantuje, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Podczas jednego z dni wydarzenia, gościem specjalnym będzie Jacek Gajewski – utalentowany gracz, który zdobył stopień doktora w dziedzinie nauk humanistycznych. W swojej dysertacji naukowej poruszył temat “Szachy kobiet w Polsce w latach 1945-1989”. Gajewski jest również rekordzistą świata zapisanym w Księdze Rekordów Guinnessa za najdłuższy maraton szachowy. Ponadto jest współautorem kilku książek i artykułów naukowych o szachach. Osoby zainteresowane będą miały okazję spotkać się z nim osobiście i wziąć udział w rozgrywkach.

Organizatorzy wydarzenia pamiętają także o najmłodszych uczestnikach. Dla nich przygotowano dodatkowe atrakcje, takie jak przejażdżki na wiktoriańskiej karuzeli czy kolejką elektryczną. Na płycie Rynku będzie także ustawione małe młyńskie koło, które na pewno dostarczy wielu radości najmłodszym.

Szachowe atrakcje będą dostępne w tygodniu od 28 lipca do 4 sierpnia w godzinach od 16:00 do 20:00 oraz w weekendy 29, 30 lipca i 5, 6 sierpnia w godzinach od 12:00 do 20:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny, więc każdy będzie mógł skorzystać z okazji do wzięcia udziału w szachowych zabawach. Należy jednak pamiętać, że dostępność niektórych atrakcji może być uzależniona od pogody, dlatego warto śledzić aktualne informacje organizatorów.

Podsumowując, wakacje na katowickim Rynku będą pełne szachowych emocji i radości. Dla fanów tego sportu i tych, którzy dopiero chcą go poznać, wydarzenie będzie doskonałą okazją do spędzenia czasu aktywnie i w miłym towarzystwie. Wszyscy zainteresowani, zarówno mali jak i duzi, są serdecznie zaproszeni do udziału w tym niezwykłym szachowym święcie!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *