Silesion.PL

serwis informacyjny

Kąpielisko Trzy Stawy w Katowicach ponownie otwarte

Plaża w Dolinie Trzech Stawów Fot. KAW

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach otrzymał wreszcie długo oczekiwane wyniki badań próbek wody, które pozwoliły na podjęcie decyzji o ponownym otwarciu kąpieliska na Trzech Stawach. Czasowe zamknięcie stawu było konieczne z powodu wykrycia w próbkach wody obecności bakterii E.coli, znanego szerzej jako pałeczka okrężnicy. Choć zjawisko to jest stosunkowo powszechne w sezonie letnim, ekspertom udało się wyjaśnić, że wysoka temperatura i brak wiatru sprzyjają gwałtownemu rozwojowi kolonii bakterii.

Dobra wiadomość nadeszła razem z informacją, że wyniki badań znalazły się w granicach normy, a Państwowy Inspektorat Sanitarny potwierdził, że woda nadaje się bezpiecznie do kąpieli. W rezultacie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił ponownie otworzyć kąpielisko, rozpoczynając sezon kąpielowy już od piątku, czyli od 28 lipca 2023 roku. Dla plażowiczów oznacza to możliwość swobodnej i bezpiecznej kąpieli w wodach Trzech Stawów, na których szczególnie w upalne dni tak wielu mieszkańców i przyjezdnych spędzało swoje letnie chwile.

Ta informacja szczególnie ucieszy osoby planujące weekendowy wypoczynek nad Trzema Stawami, gdyż już wkrótce odbędą się tam Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie supersprint 0,3-8-1,5. Zawody, w których wezmą udział uczestnicy kategorii młodzik, junior, u23 i elita, cieszą się ogromnym zainteresowaniem i przyciągają miłośników sportów wodnych oraz sportu w ogóle. Szczególnie ważne jest, że katowicki oddział WOPR podjął się zapewnienia odpowiedniego zabezpieczenia podczas zawodów, co zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

Katowickie kąpielisko na Trzech Stawach zostaje tymczasowo zamknięte

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *