Silesion.PL

serwis informacyjny

Święto hokeja w Katowicach. Już 10 stycznia rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorek

Swieto hokeja w Katowicach. Juz 10 stycznia rozpoczynaja sie Mistrzostwa Swiata Juniorek

Swieto hokeja w Katowicach. Juz 10 stycznia rozpoczynaja sie Mistrzostwa Swiata Juniorek

Od 10 do 15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane będą 2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. Reprezentacja Polski będzie rywalizować z Danią, Hiszpanią, Koreą Południową i Chińskim Tajpej. W serwisie KupBilet.pl ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenie. Wejściówka na jeden mecz kosztuje 10 (normalna) i 5 zł (ulgowa), a karnet na cztery mecze Polek odpowiednio 30 i 15 zł.

W Katowicach Biało-Czerwone będą rywalizować z Danią, Hiszpanią, Koreą Południową i Chińskim Tajpej. We wrześniu poprzedniego roku w rozgrywanych w austriackim Radenthein Mistrzostwach Świata Dywizji IB reprezentacja prowadzona przez Magdalenę Jabłońską spisała się bardzo dobrze, zajęła drugie miejsce, wygrywając z Danią i Koreą Południową. 

Serce na lodzie 

– W porównaniu do wrześniowych mistrzostw, nasza drużyna jest mocno odmłodzona. Mogę zapewnić, że dziewczyny zostawią serce na lodzie i zrobią wszystko, aby osiągnąć, jak najlepszy wynik. Gramy u siebie i to będzie naszym dodatkowym atutem – zaznacza trenerka Magdalena Jabłońska.

– Każda z drużyn ma szanse, ale to my jesteśmy gospodarzami i czujemy się pewnie  oraz wierzymy w swoje umiejętności, a wsparcie kibiców będzie dla nas dodatkową motywacją. Będziemy walczyć o najwyższą stawkę – dodaje Natalia Nosal, kapitan reprezentacji U18.

Hokejowe miasto 

Mistrzostwa będą rozgrywane na lodowisku Jantor w Katowicach, gdzie w kwietniu 2022 roku emocjonowaliśmy się IIHF Mistrzostwami Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB. Polki zdobyły srebrne medale, wygrywając cztery mecze i przegrywając jedynie z reprezentacją Chin, zespołem, w którym grało wiele zawodniczek urodzonych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

– Hokej od zawsze był w Katowicach dyscypliną szczególnie ważną. Katowicka GieKSa, która zdobyła tytuł mistrza Polski, rozgrywane w mieście wydarzenia o najwyższej randze, jak również charytatywne mecze hokeja sprawiają, że zainteresowanych tym sportem w regionie nie brakuje, a ich liczba cały czas rośnie. W Katowicach stawiamy na szkolenie. Do dyspozycji zawodników są aż trzy kryte lodowiska. To wpływa na wzrost poziomu sportowego wśród dzieci i młodzieży i jest świetną prognozą, co do przyszłości katowickiego hokeja. Nadchodzące Mistrzostwa Świata w Hokeju Kobiet U18 Dywizji IB, które będziemy gościć na naszym Jantorze, to wspaniała okazja do promocji tej emocjonującej dyscypliny i wielkie święto wszystkich kibiców – podkreśla zastępca prezydenta Katowic Waldemar Bojarun.

Zaufanie światowej hokejowej centrali 

To kolejny turniej mistrzostw świata, który odbywa się w Polsce.  

– Otrzymujemy organizację prestiżowych turniejów, bo władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie ufają nam. W grudniu w Bytomiu emocjonowaliśmy się Mistrzostwami Świata U20, a w Katowicach czekają nas mecze z udziałem najzdolniejszych juniorek. Takie turnieje mają ogromny wpływ na rozwój młodych zawodników i zawodniczek. Do nich należy przyszłość. Cieszy nas, że turniej odbywa się w Katowicach. Nasza współpraca z miastem układa się wzorowo. Katowice to bardzo solidny partner, tutaj kochają sport – zaznacza Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Partnerami Mistrzostw są miasto Katowice, Tauron, Ministerstwo Sportu, Toyota Czajka oraz Hotele Diament. Mistrzostwa będą odbywać się pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka. 

Terminarz Mistrzostw Świata Juniorek U18 Dywizji IB

Wtorek, 10 stycznia 

  • Polska – Korea Południowa, godz. 16:30
  • Hiszpania – Chińskie Tajpej, godz. 20:00

Środa, 11 stycznia 

  • Dania – Hiszpania, godz. 19:00

Czwartek, 12 stycznia 

  • Dania – Polska, godz. 16:30
  • Chińskie Tajpej – Korea Południowa, godz. 20:00

Piątek, 13 stycznia 

  • Hiszpania – Polska, godz. 16:30

Sobota, 14 stycznia 

  • Chińskie Tajpej – Dania, godz. 16:30
  • Korea Południowa – Hiszpania, godz. 20:00

Niedziela, 15 stycznia 

  • Polska – Chińskie Tajpej, godz. 16:30
  • Korea Południowa – Dania, godz. 20:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024