Silesion.PL

serwis informacyjny

Turnieje „My też gramy w ręczną” ozdobią MŚ 2023

My tez gramy w reczna katowice

My tez gramy w reczna katowice

Turnieje „My też gramy w ręczną” w Miastach Gospodarzach mistrzostw świata będą wydarzeniami towarzyszącymi największej imprezie w dziejach polskiej piłki ręcznej.

Pierwsza odsłona młodzieżowej rywalizacji odbędzie się 12 stycznia w Katowicach, czyli dzień po meczu otwarcia MŚ 2023 Polska – Francja, który ugości Spodek.

Młodzi zawodnicy – udział w rywalizacji, która potrwa od 12:00 do 15:30, weźmie osiem drużyn z Chorzowa, Rudy Śląskiej, Imielina, Zawadzkiego, Libusza i Wilczyc – najpierw powalczą na parkiecie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 przy ulicy Wojciecha 9 w Katowicach, a później zobaczą z trybun „na żywo” mecz Słowenia – Arabia Saudyjska.

Honorowym gościem wydarzenia będzie wiceprezes Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Joel Delplanque. Francuz prawdopodobnie zobaczy także rywalizację młodzieży w Krakowie.

Druga odsłona „My też gramy w ręczną” odbędzie się bowiem 14 stycznia. Ugości ją mała hala TAURON Areny w godzinach 10:00-14:00. Młodzi adepci piłki ręcznej z Chorzowa, Mielca, Krakowa, Chrzanowa, Wąchocka, Spytkowic, Libusza i Wilczysk otrzymają nie tylko nagrody, ale także obejrzą mecze Czarnogóra – Iran oraz Hiszpania – Chile.

Te zawody to dowód, że troszczymy się nie tylko o organizację mistrzostw świata, ale także o ich dziedzictwo, bo chcemy promować naszą dyscyplinę wśród młodzieży – podkreśla dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

Gospodarzami MŚ 2023 są Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Grupa Wirtualna Polska, Suzuki, Deloitte, Grupa LUX MED oraz Eventim.

Sprzedaż biletów trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024