Silesion.PL

serwis informacyjny

Staycation, czyli lato w mieście. FREE NOW przedstawia najpopularniejsze ulice wśród mieszkańców polskich miast tego lata

Pasazer FREE NOW ©Camille Froment

Pasazer FREE NOW ©Camille Froment

Okres letni sprzyja podróżowaniu i wypoczynkowi poza swoim miejscem zamieszkania. Jednak w szczycie sezonu nie przez wszystkich ta forma odpoczynku jest preferowana, a powodem mogą być wyższe koszty i natężenie turystów. Coraz popularniejsza staje się forma wypoczynku zwana staycation1, czyli wakacje polegające na odkrywaniu okolicy własnego miejsca zamieszkania. Jak Polacy spędzają czas w swoim mieście tego lata? 

FREE NOW, superaplikacja mobilności miejskiej dostępna w 19 polskich lokalizacjach i 10 krajach europejskich, przygotowała zestawienie najpopularniejszych ulic polskich miast, z których jej użytkownicy zamawiają przejazdy taksówką i hulajnogą. Pod uwagę wzięto zamówienia od czerwca 2022 roku, czyli od początku sezonu letniego. Wśród zestawienia znajdują się także adresy lotnisk i dworców. 

Mimo okresu wakacyjnego notujemy stałe, wysokie liczby zamówień przejazdów taksówką i wynajmu hulajnóg we FREE NOW. Część ruchu odbywa się w kierunku lotnisk i dworców, co jest szczególnie charakterystyczne dla tego okresu. Z drugiej strony, nasze dane potwierdzają, że mieszkańcy miast oraz odwiedzający je turyści w tym roku z dużym natężeniem przemieszczają się w granicach miasta i w ten sposób odkrywają jakie atrakcje oferuje ich okolica w sezonie letnim – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

Katowice: 

Najpopularniejszą lokalizacją, z której zamawiane są przejazdy FREE NOW w Katowicach jest ulica Francuska, czyli okolice ogródków działkowych i Lotniska Muchowiec. Drugie miejsce zajmują okolice Dworca Głównego i Rynku, czyli ulice Młyńska i Dworcowa. Centra handlowe mieszczące się na Alei Roździeńskiego wpływają na popularność tej ulicy. Na liście nie mogło też zabraknąć ulic takich jak 3 maja i Mariackiej, czyli okolic Rynku, pełnych barów i restauracji. Główne atrakcje Katowic: Muzeum Śląskie, NOSPR i Spodek znajdziemy na Alei Roździeńskiego, z której użytkownicy FREE NOW także zamawiają często przejazdy. Następne w kolejności miejsce popularnych ulic, zajmuje Aleja Wojciecha Korfantego, będąca jedną z arterii komunikacyjnych Katowic.

Top 7 najpopularniejszych ulic w Katowicach, pod kątem zamówień przejazdów FREE NOW: 

  1. Francuska: okolice ogródków działkowych i Lotniska Muchowiec
  2. Młyńska / Dworcowa: okolice Dworca Głównego i Rynku
  3. Aleja Roździeńskiego: centra handlowe 
  4. 3 maja: okolice Rynku
  5. Mariacka: centrum, mnóstwo restauracji i barów 
  6. Aleja Roździeńskiego: Muzeum Śląskie, NOSPR, Spodek
  7. Aleja Wojciecha Korfantego: jedna z arterii komunikacyjnych Katowic

O FREE NOW:

FREE NOW to Super App mobilności miejskiej, oferująca największy wybór opcji transportowych w Europie. Ponad 56 milionów użytkowników FREE NOW z 16 krajów i 170 miast ma możliwość przemieszczania się z punktu A do B wybierając spośród różnych opcji mobilności miejskiej, z jednej aplikacji. Dzięki głębokiej integracji, czyli od wynajmu po płatność, z zewnętrznymi operatorami mobilności, użytkownicy FREE NOW mogą zamówić najbliższą taksówkę lub przejazd z kierowcą, a także wynająć e-hulajnogę, e-skuter, e-rower lub auto na minuty. FREE NOW jest agregatorem usług zewnętrznych operatorów, który ma ambicję wpłynąć pozytywnie na efektywność mobilności i zrównoważony rozwój miast, bez dodawania kolejnych pojazdów na ulice. Platforma FREE NOW ma swoją siedzibę w Niemczech i jest wspierana przez głównych udziałowców: BMW Group i Mercedes-Benz Mobility. Zatrudnia ponad 1850 pracowników w 27 biurach na całym świecie. CEO FREE NOW jest Thomas Zimmermann.

1 Nazwa pochodzi od angielskiego słowa vacation, czyli„wakacje”. W powszechnym użyciu staje się popularna także inna forma pochodna od tego słowa, tj. workation, która oznacza połączenie wakacji poza miejscem zamieszkania z codzienną pracą zdalną.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024