Silesion.PL

serwis informacyjny

Kongres był super! Wartościowe dyskusje, cenne wyróżnienie i jeden zszokowany uczestnik

Strefa Superbet

Specjalna strefa z atrakcjami dla uczestników, występ Adama Lamentowicza, wiceprezesa Superbet Group, w interesującym panelu dotyczącym przyszłości branży bukmacherskiej na polskim rynku, a także cenne wyróżnienie dla dyrektorki marketingu, Katarzyny Gawlik. VI edycja Kongresu Sport Biznes Polska była niezwykle udana dla marki Superbet. – To miłe, że środowisko sportowe dostrzega nasz rozwój. Cieszymy się z udziału w tym wydarzeniu – przyznaje dyrektorka marketingu Superbet.

Szósta edycja największego kongresu sportowo-biznesowego w Polsce upłynęła pod znakiem spotkań, rozmów i rozwijającej wymiany poglądów. Nie inaczej było w branży bukmacherskiej, której przedstawiciele porozmawiali o przyszłości branży i o tym, jak obecne prawodawstwo wpływa na możliwości rozwoju mniejszych podmiotów na rynku.

Ja lubię konkurencję. Konkurencja na rynku rozwija, zmusza do szukania nowych, lepszych rozwiązań produktowych i nieustannego rozwoju marki. Niestety obecne przepisy podatkowe, czyli 12-procentowy podatek od obrotu, uniemożliwiają mniejszym podmiotom osiągnięcie rentowności, zniechęcają także to wejścia na polski rynek zagranicznych gigantów. Politycy powinni dostosować nasze archaiczne przepisy do tego, jak to wygląda w innych krajach Europy – analizował Adam Lamentowicz.

Na zdjęciu Adam Lamentowicz (z lewej)

W panelu – oprócz wiceprezesa Superbet Group – wzięli udział także przedstawiciele Totalizatora Sportowego oraz innych firm bukmacherskich legalnie operujących na naszym rynku: Betcris i Betfan. – Przede wszystkim barierą rozwojową jest wciąż duży rozmiar szarej strefy, nielicencjonowanych bukmacherów, którzy nie płacą podatków i nie chronią graczy. Gra u nich jest nielegalna i niebezpieczna, ale możliwość uniknięcia zapłaty wysokiej daniny państwu jest dla wielu graczy kusząca. Do jej likwidacji potrzebne jest wprowadzenie podatku od zysku, a nie obrotu. Tak jak to jest obecnie przyjęte na świecie – podkreślali uczestnicy debaty.

Nagroda dla Superbet i… od Superbet

Dyskusja z udziałem Adama Lamentowicza nie była jedynym pozytywnym akcentem dla Superbetu na kongresie. Niezwykle miłą chwilą było wyróżnienie, które otrzymała Katarzyna Gawlik. Dyrektorka marketingu Superbet Polska została nagrodzona jako jedna z Liderek Sport Biznes Polska w kategorii sponsoringu sportowego. Superbet jest kluczowym sponsorem Lecha Poznań, Górnika Zabrze, GKS Tychy, Polskiego Związku Narciarskiego, ekstraklasy futsalu, a także między innymi najważniejszych turniejów szachowych i dartsowych w naszym kraju. Kapituła doceniła zaangażowanie dowodzonego przez Katarzynę Gawlik działu marketingu bukmachera we wsparcie polskiego sportu i niestandardowe aktywacje sponsoringów.

Na zdjęciu Katarzyna Gawlik

Dziękuję za to wyróżnienie, które traktuję jako nagrodę dla wszystkich osób w Superbet, zaangażowanych w to, żeby „wyciskać” maksimum z każdego sponsoringu. Maksimum korzyści nie tylko dla nas, ale też dla sponsorowanego, czego dowodem jest oparta na akcji #RAZEM współpraca z Lechem Poznań. Dzięki takiemu sponsoringowi część środków, które zostawiają u nas kibice Lecha, wraca do klubu jako wsparcie akademii. Ostatnio dzięki tym pieniądzom klub postawił nową halę pneumatyczną, umożliwiającą zimowe treningi. W każdym z naszych sponsoringów szukamy niestandardowych rozwiązań. W dzisiejszych czasach sam branding i ekspozycja logotypu to zdecydowanie za mało. Cieszę się, że środowisko myśli tak samo, na co dowodem jest to miłe wyróżnienie – przyznaje Katarzyna Gawlik.

Niestandardowe aktywacje są już niejako wpisane w DNA Superbet, o czym w sympatyczny sposób przekonał się… przedstawiciel Polskiego Związku Tenisowego obecny na kongresie. Superbet jako oficjalny partner Sport Biznes Polska 2023 przygotował specjalną strefę relaksu i aktywności dla uczestników imprezy. Jednym z jej elementów był dart, w którym oprócz rozmaitych gadżetów można było wygrać… rok darmowej jazdy nowiutkim hybrydowym Fiatem 500! Ta nagroda wpadła w ręce osoby, która przez cały dzień kongresu rzuciła najwięcej punktów – z wynikiem przeszło 120 punktów w trzech rzutach zwycięzcą okazał się przedstawiciel PZT. – Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na turniej Superbet Poland Darts Masters. W Gliwicach 14 i 15 czerwca pojawią się najlepsi zawodnicy świata, z takim okiem i ułożonym nadgarstkiem warto spróbować swoich sił. Może pana przyszłością jest dart a nie tenis? – uśmiecha się dyrektorka marketingu Superbet.

***
O SUPERBET

Grupa Superbet to globalny operator zakładów bukmacherskich i gier on-line charakteryzujący się wysoką dynamiką wzrostu i szybkim rozwojem. Jest 11. najwyżej notowaną firmą gier on-line na świecie i jedną z największych w Europie. Na rynku polskim jest obecna od 2018 roku jako marka Superbet. Od 2020 roku oferuje zakłady on-line w aplikacji mobilnej oraz na stronie superbet.pl. Na koniec III kwartału 2023 roku Superbet miał blisko 19% udziału w polskim rynku bukmacherskim i był trzecim największym bukmacherem w kraju.

Firma może się pochwalić nagrodami w plebiscycie NAGRODY BUKMACHERSKIE 2021 i 2022 w kategorii Najlepszy Bukmacher, Najlepsza Aplikacja Mobilna, Najlepszy Marketing i Nagroda Użytkowników. Superbet otrzymał również wyróżnienie jako Najlepszy operator zakładów sportowych w regionie CEE 2022 podczas Central and Eastern European Gaming Awards i nagrodę w kategorii Najlepszy Bukmacher Roku podczas Better Collective “Polskie Nagrody Bukmacherskie” 2022. Został też wyróżniony w 2022 roku przez United Nations Global Compact za podejmowanie działań na rzecz przeciwdziałania korupcji i szarej strefie. Superbet od 1 lipca 2023 roku został sponsorem strategicznym Lecha Poznań oraz jego Akademii. To jedna z największych umów partnerskich
w polskiej piłce klubowej i pierwsza w takiej formule. W Ekstraklasie sponsoruje też Górnika Zabrze,
a w niższych ligach GKS Tychy i Stomil Olsztyn.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024