Sport ma moc zmieniania świata
Sport ma moc zmieniania świata – wyjątkowe, inspirujące pokazy szermiercze dla uczniów szkół w Lubinie już 18 i 19 grudnia 2019. Ministerstwo Sportu, Polski Związek Szermierczy, Fundacja Akademii Integracji oraz KGHM Polska Miedź S.A. zapraszają na wyjątkowe, inspirujące pokazy szermiercze dla uczniów szkół w Lubinie już 18 i 19 grudnia 2019
Już 18 i 19 grudnia (we środę i czwartek) w szkołach podstawowych w Lubinie odbędą się wyjątkowe spotkania. Ich celem jest zainspirowanie młodych ludzi do spełniania swoich marzeń i realizowania się także poprzez szermierkę.
Spotkania poprowadzą:
Grzegorz Pluta – szermierz, paraolimpijczyk, uczestnik Igrzysk w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro, złoty medalista z Londynu, nr 1 światowego rankingu szablistów, zakwalifikowany na przyszłoroczne Igrzyska w Tokio
Radosław Stańczuk – szermierz, paraolimpijczyk, medalista Igrzysk w Sydney, Atenach (medale w szpadzie i florecie), Pekinie. Podczas Igrzysk w Londynie uhonorowany nagrodą Fair Play
Stefan Makowski – szermierz, paraolimpijczyk, potrójny medalista z Aten (szabla, floret), uczestnik Igrzysk w Pekinie i Londynie
Spotkania odbędą się:
18 grudnia 2019 r. (środa) 3 pokazy (otwarte dla mediów) w godz. 9:00 – 14:00 (czas trwania 1 pokazu 1,5h, pomiędzy spotkaniami 15 minut przerwy)
- Szkoła Podstawowa Nr 14 im. gen. broni Stanisława Maczka w Lubinie
- ul. Norwida 10
- 59-300 Lubin
- 19 grudnia 2019r. (czwartek):
- Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy w Lubinie
W spotkaniach weźmie udział łącznie prawie 1000 uczniów lubińskich szkół.
Organizatorem spotkań jest Polski Związek Szermierczy we współpracy z Fundacją Akademii Integracji, Ministerstwem Sportu oraz KGHM Polska Miedź S.A., głównym sponsorem szermierki w Polsce.
„Podczas spotkań zachęcamy do aktywnego stylu życia, pokazujemy jak ważna jest integracja w społeczeństwie i w sporcie. Na własnym przykładzie pokazujemy, że tragiczne zdarzenia, wypadki losowe nie muszą przekreślać życiowych planów ani marzeń. Że można podnieść się z każdej sytuacji i znaleźć drogę do realizacji swoich celów. Podkreślamy też, że nie można nikogo wykluczać społecznie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy pełnosprawni, niepełnosprawni, różnimy się pochodzeniem, kolorem skóry – istotne jest tylko to, co mamy w sercu.
Podczas naszych spotkań chcemy uczniom zaszczepić w sercach jak najwięcej pozytywnych emocji i dobrej motywacji, by odważnie realizowali swoje marzenia i aktywnie włączali się w rywalizację sportową. Edukujemy ich także w zakresie bezpieczeństwa, na własnym przykładzie ostrzegamy ich przed zachowaniami ryzykownymi. Pokazujemy, jak niewiele czasami trzeba, by np. nieuwaga w ruchu drogowym mogła doprowadzić do śmierci lub kalectwa. Podkreślamy, że osoba niepełnosprawna może świetnie realizować swoje marzenia ale zdecydowanie lepiej jest realizować je w pełnej sprawności. Dlatego zachęcamy wszystkich do rozpoczęcia przygody ze sportem – tak pasjonującym jak szermierka” – podkreśla Stefan Makowski.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).