Silesion.PL

serwis informacyjny

Sound Lab startuje w Katowicach. To bezpłatne muzyczne warsztaty dla najmłodszych

Sound Lab startuje w Katowicach. To bezpłatne muzyczne warsztaty dla najmłodszych

Fundacja Soundscape organizuje dla najmłodszych pasjonatów muzyki Sound Lab, czyli warsztaty muzyczne, które odbędą się 20 i 27 lipca w Katowicach. Podczas zajęć uczestnicy będą odkrywali potencjał komputera i uczyli się wykorzystywać go w twórczy sposób. W warsztatach wezmą udział dzieci
z Polski i Ukrainy.  To pierwsza tego typu inicjatywa na Górnym Śląsku i idealna okazja, aby poznać krainę dźwięków wspartych nowoczesnymi technologiami.
Partnerem wydarzenia jest Tauron, który został sponsorem tytularnym fundacji Soundscape i tworzonego przez nią Laboratorium Nowych Mediów
w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – Tauron Lab.

TAURON jest blisko ludzkiej aktywności, staramy się wspierać i animować kreatywność, szczególnie najmłodszych. Inwestujemy w sport, kulturę, tym razem wspólnie z Soundcape pomagamy dzieciom korzystać z cyfrowej potęgi dźwięków w rozwoju ich talentówwyjaśnia Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON Polska Energia.

Warsztaty Sound Lab mają na celu pobudzenie kreatywności dzieci oraz zachęcenie ich do poszukiwania nieoczywistych form wyrazu. Dzięki połączeniu edukacji i zabawy, uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania swojego muzycznego potencjału przy wsparciu najnowszych technologii. W wydarzeniach wezmą udział dzieci z Polski i Ukrainy. To nie tylko okazja do twórczego rozwoju, ale także szansa na międzynarodową wymianę kulturalną i integrację.

Komputer to fantastyczne narzędzie do pracy kreatywnej! Chcemy zaszczepić w dzieciach chęć używania komputera do innych celów niż gaming i oglądanie platform streamingowych mówi Jakub Mokrzysiak, prezes fundacji Soundscape.

Pierwsze warsztaty, organizowane przez fundację Soundscape odbędą się 20 lipca o godzinie 17:00 i będą skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat, druga sesja warsztatowa odbędzie się 27 lipca o godzinie 12:00 dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Obydwa wydarzenia są bezpłatne i zorganizowane zostaną w Mieście Ogrodów, w Katowicach. Spotkania potrwają 90 min i zostaną przeprowadzone w kilkuosobowych grupach. Warsztaty poprowadzi Jakub Mokrzysiak — producent muzyczny oraz prezes fundacji Soundscape.

Dzieci wezmą udział w warsztatach muzycznych z wykorzystaniem urządzenia Playtron, który stworzyła firma Playtronica. Playtron to kontroler MIDI, który łączy się z tabletem, na którym zainstalowana będzie prosta aplikacja pełniąca funkcję syntezatora. Każda grupa warsztatowa otrzyma zestaw złożony z Playtron’u, tabletu, słuchawek, rozgałęźnika do słuchawek oraz co niezwykłe, warzyw i owoców, które zostaną wykorzystane do tworzenia muzyki. Najważniejszym punktem warsztatów Sound Lab będzie wspólna produkcja muzyczna.

Wydarzenie stanowi kontynuację projektu „Syntezatorowe przedszkole” realizowanego przez fundację Soundscape w poprzednich latach. Po zakończeniu letniego sezonu zajęcia będą kontynuowane pod tą samą nazwą w publicznych przedszkolach na terenie województwa śląskiego od początku roku szkolnego 2023/24. Organizatorzy planują się, że w warsztatach „Syntezatorowe przedszkole” weźmie udział ponad 1000 przedszkolaków.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.chttps://www.facebook.com/events/24029538885370om/events/24029538885370

Fundacja Soundscape: https://www.facebook.com/fundacjasoundscape

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie KMO / bądź online poprzez formularz: https://bit.ly/SoundLabwMuzykodromie

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *