Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowice: trwa przebudowa kręgu tanecznego w Dolinie Trzech Stawów

Remont kręgu tanecznego przy stawie Kajakowym fot. KAW

Remont kręgu tanecznego przy stawie Kajakowym fot. KAW

Trwa rewitalizacja terenu przy stawie Kajakowym w Katowickim Parku Leśnym. W marcu br. na zlecenie Zakładu Zieleni Miejskiej rozpoczęły się prace, mające na celu odnowienie tzw. kręgu tanecznego. Z wyremontowanej przestrzeni mieszkańcy będą mogli korzystać w pierwszej połowie przyszłego roku.

– Katowicki Park Leśny to miejsce dobrze znane mieszkańcom Katowic, a także okolicznych miast. Zapewnia wiele możliwości spędzania wolnego czasu na łonie natury. Jest rolkostrada, kąpielisko oraz siłownie zewnętrzne czy place zabaw. Dbamy o to, aby znajdujące się tam przestrzenie były w jak najlepszym stanie, dlatego do przetargu na budowę nowych parków w Katowicach dodaliśmy rewitalizację terenu przy Stawie Kajakowym – przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Obecnie, we wszystkich parkach objętych przetargiem trwają już prace i już w połowie przyszłego roku mieszkańcy będą mogli z nich w pełni korzystać – dodaje prezydent.

Prace przy stawie Kajakowym w katowickiej Dolinie Trzech Stawów są na zaawansowanym etapie. Zamontowano betonowe elementy widowni, a także wykonano fundamentowanie pod gabiony, czyli kosze wypełnione kruszywem. Kolejnym krokiem było wykonanie palisady sceny. W dalszych etapach prac wybudowane zostaną schody i scena, a ścieżka do niej prowadząca zostanie przebudowana.

– Jednym z głównych elementów rewitalizacji jest przebudowa sceny kręgu tanecznego, który jest zlokalizowany w pobliżu restauracji. Stan kręgu był już fatalny, dlatego chcemy go odnowić i przebudować, aby mógł znów spełniać swoją rolę. Dodatkowo pobliskie alejki zyskają nową nawierzchnię, co zdecydowanie ułatwi spacerowiczom korzystanie z tej przestrzeni. Prace idą zgodnie z planem i wszystko powinno być gotowe na przełomie I i II kwartału przyszłego roku – mówi dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej Mieczysław Wołosz.

Teren, który podlega rewitalizacji to ponad 17 tys. m2. Znajdująca się tam scena ma ok. 60 m2. W ramach inwestycji wymieniona zostanie zniszczona nawierzchnia „kręgu”, która wykonana zostanie z kostki betonowej oraz kruszywa mineralnego. Przebudowana zostanie scena, do której doprowadzone zostanie zasilanie oraz powstanie oświetlenie. Wybudowane zostaną schody terenowe oraz zamontowane elementy małej architektury – ławki, kosze, leżaki miejskie i stojaki na rowery. Przebudowie ulegnie północna część widowni, natomiast południowa zostanie rozebrana. Wykonane zostaną także nowe nasadzenia roślin. Wykonawcą tej części zadania jest firma Garden Designers sp. z o.o. z Lublina. Koszt prac to 4,3 mln zł.

Zielone inwestycje w Katowicach

Oprócz rewitalizacji terenu przy stawie kajakowym już niedługo mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nowe cztery parki – przy ul. Wantuły, Park Wełnowiecki, park przy ul. Leopolda i Le Ronda oraz czwarty w dolinie rzeki Ślepiotka. Ich łączny koszt to ok. 36,6 mln zł. Dobiegają końca także pozostałe istotne dla miasta inwestycje. Już niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z ul. Warszawskiej, która przechodzi „zieloną metamorfozę”. Letni wypoczynek nad wodą wkrótce będzie możliwy również nad stawami Starganiec i Kozubek, gdzie właśnie kończą się prace związane z rewitalizacją tych miejsc.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024