Silesion.PL

serwis informacyjny

Śniadanie Wielkanocne dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących w Katowicach

Sniadanie Wielkanocne dla Osob Bezdomnych i Potrzebujacych w Katowicach

Sniadanie Wielkanocne dla Osob Bezdomnych i Potrzebujacych w Katowicach

Po raz 33. zorganizowane zostało uroczyste Śniadanie Wielkanocne dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących w Centrum Socjalnym Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego w Katowicach przy ulicy Jagiellońskiej 19. Spotkanie odbyło się pierwszy raz w tradycyjnej, stacjonarnej formie, po dwuletniej pandemicznej przewie, w której to świąteczne posiłki wydawane były na wynos.

Śniadanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w radosnej atmosferze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Na Wielkanocnych stołach znalazły się: żurek śląski z jajkiem i białą kiełbasą, bigos z kotletem, jajka w majonezie, śląski szałot, paleta wędlin i serów, pieczywo oraz ciasta.

Od kilkunastu dni w przygotowaniach do Śniadania Wielkanocnego pomagało kilkunastu wolontariuszy.

Na Śniadaniu Wielkanocnym obecnych było około 200 osób potrzebujących, w tym rodziny ukraińskie, którzy zostali potraktowani jako goście honorowi.

Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne organizuje uroczysty posiłek dla Osób Bezdomnych również w Poniedziałek Wielkanocny od godziny 15.00.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author