Silesion.PL

serwis informacyjny

Słynny raper Coolio nie żyje. Zmarł nagle w wieku 59 lat

Coolio

Coolio

W wieku 59 lat w Los Angeles zmarł raper Coolio, autor hitu „Gangsta’s Paradise” z filmu „Młodzi gniewni”. Według serwisu TMZ, przyczyna zgonu rapera nie jest znana. Portal cytuje menadżera, który oświadczył, że Coolio zmarł na atak serca. “Poszedł do toalety, a kiedy długo z niej nie wracał, przyjaciel wyłamał drzwi i znalazł go leżącego na podłodze” – relacjonował przebieg zdarzenia menadżer muzyka Jarez Posey.

Artis Leon Ivey Jr występował pod pseudonimem Coolio. Amerykański raper najbardziej znany był z singla “Gangsta’s Paradise” z 1995 r., który znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu z Michelle Pfeiffer “Młodzi gniewni”. Piosenka nawiązuje do biblijnego Psalmu 23, a konkretnie do wersu “Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę”. W utworze wykorzystano sample z piosenki Steviego Wondera “Pastime Paradise” z 1976 r.

Michelle Pfeiffer o odejściu Coolio: „Wygrał nagrodę Grammy za swoją genialną piosenkę – co moim zdaniem było powodem tak wielkiego sukcesu naszego filmu. 30 lat później wciąż mam dreszcze, kiedy słyszę tę piosenkę”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024