Silesion.PL

serwis informacyjny

Sławomir Wojciechowski koordynatorem ds. planowania kadr Lechii Gdańsk

Slawek Wojciechowski koordynatorem ds. planowania kadr Lechii Gdansk

Slawek Wojciechowski koordynatorem ds. planowania kadr Lechii Gdansk

Wychowanek Lechii Gdańsk, pierwszy Polak w Bayernie Monachium i niegdyś dyrektor akademii Biało-Zielonych – Sławomir Wojciechowski objął funkcję koordynatora ds. planowania kadr. To stanowisko, dzięki któremu Lechia będzie mogła zarządzać kadrą i sukcesywnie wzmacniać ją najbardziej wartościowymi zawodnikami.

Sławomir Wojciechowski to postać doskonale znana w gdańskim środowisku sportowym. Jego piłkarska kariera zaczęła się w Lechii. Stąd wypłynął na szerokie wody aż po tryumf w Lidze Mistrzów w sezonie 2000/2001 z Bayernem Monachium. Po zakończeniu kariery pracował m.in. jako dyrektor akademii Lechii Gdańsk. Teraz wraca do klubu w zupełnie nowej roli – koordynatora ds. planowania kadr.

– Nie ma dzisiaj w piłce ważniejszych decyzji od tych sportowych, jak choćby transfery itd. Sławek Wojciechowski jest osobą, która będzie oceniała nasze wewnętrzne tematy kadrowe, czyli młodych zawodników z akademii, ich potencjał i przydatność w przejściu do pierwszego zespołu, ale również na co dzień obserwowała rozwój zawodników w pierwszym zespole. Do tego dochodzą wszystkie propozycje naszych skautów, aby finalnie ocenić potencjał danych graczy, bo chciałbym, żebyśmy byli jak najskuteczniejsi na rynku transferowym. Jest to podstawą, aby Lechia Gdańsk odniosła większy sukces w następnych latach – mówi szkoleniowiec Lechii Tomasz Kaczmarek.

Sławomir Wojciechowski wie dokładnie, jakie są oczekiwania związane z tym stanowiskiem i na pewno będzie chciał wspomóc trenera Kaczmarka w budowaniu silnego, konkurencyjnego zespołu.

– Przez lata byłem dyrektorem akademii Lechii. Teraz ta moja rola będzie skupiona wokół pierwszego zespołu. Jestem bliżej sztabu pierwszej drużyny, któremu mam pomóc w zbudowaniu kadry, przy skautingu i przy podejmowaniu tych kluczowych decyzji, żeby cały czas zespół wzmacniać, a nie brać podobnych zawodników. Jeśli będziemy robili transfer, to taki, który nas wzmocni, a nie tylko uzupełni naszą kadrę – tłumaczy Sławomir Wojciechowski. – Mam odpowiadać również i sprawować niejako opiekę nad naszymi topowymi talentami, których już w klubie mamy oraz nowymi zawodnikami, którzy będą do nas docierali z Polski.

Jako koordynator Sławomir Wojciechowski będzie miał za zadanie dbać o rozwój zawodników oraz zapewnić ciągłość w zarządzaniu kadrą drużyny.

CETNIEWO 14.06.2022 SPORT PILKA NOZNA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2022/23 LECHIA GDANSK ZGRUPOWANIE OBOZ W CETNIEWIE TRENING — FOOTBALL POLISH TOP LEAGUE SEASON 2022 – 2023 LECHIA GDANSK CAMP IN CETNIEWO TRAINING WORKOUT PRACTICE — NZ FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl

– Poprosiłem klub o wsparcie w tematach sportowych. Ja chciałbym się w stu procentach skoncentrować na pracy z drużyną i zawodnikami, których mamy. Chciałem, żebyśmy mieli osobę, która z jednej strony jest blisko zespołu i powiedzmy najstarszych grup akademii, m.in. CLJ i rezerw. Ekspertyza tej osoby ma polegać właśnie na budowaniu kadry – wyjaśniał trener Kaczmarek. – Rekomendowałem, aby stworzyć długotrwałą, strategiczną pozycję całkowicie niezależną od trenera. Trenerzy w klubach się zmieniają, a ciągłość myślenia o zawodnikach, o rozwoju zawodników i ich obserwowaniu jest kluczowa w podejmowaniu właściwych decyzji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024