Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Janicki nadal prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej

Marcin Janicki nadal prezesem Pierwszej Ligi Pilkarskiej

Marcin Janicki nadal prezesem Pierwszej Ligi Pilkarskiej

Podczas Walnego Zgromadzenia Wyborczego Pierwszej Ligi Piłkarskiej na nową kadencję został wybrany dotychczasowy prezes Marcin Janicki, a także wiceprezesi Leszek Bartnicki i Zbigniew Prejs.

Marcin Janicki prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej został w 2019 roku. Podczas środowego Walnego Zgromadzenia Wyborczego Pierwszej Ligi Piłkarskiej obecny prezes PLP został wybrany ponownie. Marcin Janicki, który od 2013 roku był wiceprezesem GKS GieKSa Katowice S.A, a w latach 2016 – 2019 pełnił funkcję prezesa w tym klubie. Od 2019 roku pełni funkcję prezesa rady nadzorczej Warty Poznań. Marcin Janicki od 2016 do 2021 roku był członkiem komisji ds. mediów i marketingu PZPN. W 2021 roku został wybrany na członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Był związany także z agencjami marketingu sportowego Sportwin oraz KIWISPORT, jako wiceprezes zarządu agencji marketingowej KIWIGROUP współpracował z KKS Lech Poznań czy Ekstraklasa SA. Marcin Janicki za pracę na temat koncepcji modelu biznesu w klubach piłkarskich uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył także kurs UEFA CFM, który skupiał się na zagadnieniu zarządzania w futbolu.

W skład zarządu weszło także dwóch wiceprezesów – Leszek Bartnicki i Zbigniew Prejs. Leszek Bartnicki jest absolwentem ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który ukończył w 2006 roku. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał w redakcji „Tygodnika Kibica”. Pracował również w nSport, Orange Sport, Piłce Nożnej i Polsacie Sport. W końcu dziennikarstwo zamienił na zarządzanie. Przez pół roku był dyrektorem Chojniczanki Chojnice, a przez ponad dwa lata pełnił funkcję prezesa Motoru Lublin. Od lipca 2019 pełni funkcję prezesa GKS Tychy i od 2021 jest także członkiem Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN.

Z kolei Zbigniew Prejs jest Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (1984) i w Krakowie (1988), od 1 lutego 2015 roku dyrektor Chrobrego Głogów odpowiedzialny za pion sportowy miejskiej spółki i marketing klubu, obecnie od 2010 roku także nauczyciel akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie i jeszcze wcześniej od 1981 roku oraz obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Politechnicznych, od dwóch kadencji radny Rady Miejskiej w Głogowie – przewodniczący Komisji Społeczno-Samorządowej, Polityki Społecznej i Rodziny oraz członek Komisji Ekologii, Turystyki i Sportu. Obecnie w PZPN jest wiceprzewodniczącym komisji finansowej.

Do składu komisji rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej zostali wybrani Dawid Błaszczykowski (Wisła Kraków), Bogdan Kłys (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Piotr Sadczuk (Górnik Łęczna) oraz Tomasz Lisiński (Odra Opole).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024