Silesion.PL

serwis informacyjny

Skwer przy Katowickiej 44 w Katowicach zostanie odnowiony

Skwer na wysokości ul. Katowickiej 44 w Katowicach fot. KAW

Mieszkańcy budynku przy ul. Katowickiej 44 i ich sąsiedzi już niedługo będą mogli się cieszyć odnowionym skwerem. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach ogłosił przetarg na odświeżenie tej przestrzeni. Oferty można składać do 2 kwietnia.

– W Katowicach podejmujemy szereg działań mających na celu wprowadzanie dodatkowej zieleni w przestrzeń miasta. Dzisiaj ul. Dworcowa to deptak z restauracjami, fontanną i drzewami. Mieszkańcy przyzwyczaili się też do nowego, bardziej zielonego oblicza al. Korfantego, nowa roślinność pojawiła się również na ul. Warszawskiej. Dobiega już końca rewitalizacja lub budowa czterech parków w różnych częściach miasta – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Rewitalizujemy również zielone przestrzenie zlokalizowane blisko domów naszych mieszkańców. Przykładem takiej inwestycji jest skwer przy ul. Katowickiej 44. Remont tego miejsca jest na etapie wyboru wykonawcy w ramach trwającej obecnie procedury przetargowej – dodaje prezydent. 

Obecnie skwer jest niewielką przestrzenią z kilkoma drzewami i dwoma zniszczonymi ławkami. W ramach prac wykonawca najpierw przeprowadzi prace rozbiórkowe istniejących chodników, wysepek przystankowych, obrzeży i krawężników. Zdemontowane muszą zostać też dwie istniejące ławki.

Po remoncie skwer o powierzchni 772 m2 będzie miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli przyjść i odpocząć wśród zieleni. Na miejscu pojawią się meble miejskie, w tym cztery ławki, dwa stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz nowe słupki uliczne. Przeprowadzone zostaną także prace związane z pielęgnacją zieleni, np. przycinanie drzew liściastych. Zasadzone zostaną nowe drzewa liściaste, krzewy, byliny i rośliny cebulowe oraz założony trawnik dywanowy. Na skwerze pojawią się także zielone ekrany złożone z pojedynczych paneli o wymiarach 180 cm x 120 cm, które będą obrośnięte bluszczem. Ponadto dotychczasowy chodnik zostanie całkowicie rozebrany, a w jego miejscu zostanie wykonane nowe koryto, a na nim ułożony chodnik.

Zrewitalizowany skwer przy ul. Ordona w Katowicach fot. KAW

Po zakończeniu zbierania ofert, na które KZGM czeka do 2 kwietnia br., zostanie przeprowadzona ich weryfikacja merytoryczno-formalna, a potem nastąpi wybór wykonawcy. Prace zostaną zakończone w dwa miesiące po podpisaniu umowy.

– Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zajmuje się nie tylko mieszkaniami. Dbamy również o ich otoczenie. Chcemy, aby za oknami swoich mieszkań katowiczanie mieli piękne trawniki, ogródki, pełne zieleni skwery. Dbamy o wszystkie te miejsca, a także sukcesywnie remontujemy te, które wymagają odnowienia. Przykładem takiego działania jest zakończona pod koniec ubiegłego roku rewitalizacja skweru przy ul. Ordona – przypomina Marcin Gawlik, dyrektor KZGM w Katowicach. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024