Silesion.PL

serwis informacyjny

Siatkówka: Wyjątkowe starcie mistrzów Polski w Arłamowie

Wyjątkowe miejsce, tylko i wyłącznie mistrzowie Polski ostatniego 20-lecia – w Arłamowie w najbliższą sobotę i w niedzielę rozgrywany będzie niepowtarzalny turniej. PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel powalczą o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport.

Cztery drużyny, które w trakcie 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki sięgały po tytuły mistrzów Polski, zagrają w specjalnym turnieju o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Impreza, która w tym roku zastąpi tradycyjnie rozgrywany Superpuchar Polski, odbędzie się w hali sportowej Hotelu Arłamów.

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A. jeszcze przed wybuchem pandemii planował rozegranie turnieju w takim składzie. Wszystko po to, by w odpowiedni sposób uczcić dwudziestą rocznicę powstania Polskiej Ligi Siatkówki. Gdy poprzedni sezon został przerwany i było wiadomo, że nie uda się rozegrać tradycyjnego meczu o Superpuchar, bo nie zostali wyłonieni ani mistrz Polski, ani zdobywca Pucharu Polski, zarząd PLS zdecydował o zastąpieniu tradycyjnie rozgrywanego przed sezonem Superpucharu Polski turniejem z udziałem czterech najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi zawodowej.

Harmonogram turnieju został ułożony według osiągnięć drużyn w rozgrywkach PLS – w sobotę 5 września w półfinałach zmierzą się PGE Skra Bełchatów (9 tytułów mistrza Polski) z Jastrzębskim Węglem (1) i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (6) z Asseco Resovią Rzeszów (3). Dzień później zwycięzcy półfinałowej rywalizacji rywalizować będą o główne trofeum. Turniej jednocześnie ma uczcić dwudziestą rocznicę powstania kanału Polsat Sport, który od wielu lat pokazuje ligową siatkówkę

Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport, program turnieju:

Półfinały, sobota 5 września:

  • PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (godz. 14.45, transmisja Polsat Sport);
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów (godz. 18.00, Polsat Sport);

Finał, niedziela 6 września, godz. 14.45.

Fot. Piotr Sumara/PLS

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024