Silesion.PL

serwis informacyjny

Rozstrzygnięcia pierwszego dnia Mistrzostw Polski w biathlonie letnim

W piątek w Dusznikach-Zdroju rozegrano pierwsze konkurencje Mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Biegi indywidualne w kategorii seniorów padły łupem Wojciecha Filipa i Kingi Zbylut.

Pogoda w piątek sprzyjała biathlonistom – temperatura oscylowała w granicach 20 stopni Celsjusza, nie padało, momentami zza chmur wychylało się słońce, wiatr nie przeszkadzał w nadmierny sposób. Najlepiej w tych warunkach odnaleźli się zawodnicy AZS AWF Wrocław, którzy w komplecie zajęli podium biegu seniorów. Pierwszy tytuł mistrzowski w karierze wywalczył legitymujący się najlepszym czasem biegu Wojciech Filip. Z trzema karami (każde pudło to 45s do czasu biegu) wyprzedził on Przemysława Pancerza o 18 sekund. Trzeci na dystansie 7km był Wojciech Janik, który sięgnął jednocześnie po złoto w rywalizacji juniorów. W biegu nie wystartowali członkowie kadry seniorów, którzy udział w mistrzostwach rozpoczną w sobotę.

W zmaganiach pań zabrakło z kolei Kamili Żuk (wystartuje w sobotnim sprincie) oraz Moniki Hojnisz-Staręgi (jest nieobecna). Pod ich nieobecność zdecydowanie najlepsza okazała się Kinga Zbylut, która dystans 6km pokonała najszybciej z całej stawki. Na strzelnicy spudłowała czterokrotnie i o 48 sekund wyprzedziła obrończynię mistrzowskiego tytułu Magdę Piczurę. Długo wydawało się, że po brąz sięgnie Magdalena Gwizdoń, lepszy czas od naszej najbardziej doświadczonej zawodniczki uzyskała ostatecznie Daria Gembicka. Młoda Zawodniczka UKS Lider Katowice była równocześnie pierwsza wśród juniorek.

Mistrzami Polski juniorów młodszych zostali Anna Nędza-Kubiniec oraz Konrad Badacz. Po południu rozpocznie się rywalizacja w najmłodszych kategoriach.

Seniorzy:
1. Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)
2. Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław)
3. Wojciech Janik (AZS AWF Wrocław)

Seniorki:
1. Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko)
2. Magda Piczura (BKS WP Kościelisko)
3. Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)

Juniorzy:
1. Wojciech Janik (AZS AWF Wrocław)
2. Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
3. Kacper Rutkowski (UKN Melafir Czarny Bór)

Juniorki:
1. Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)
2. Klaudia Topór (BKS WP Kościelisko)
3. Wiktoria Celczyńska (AZS AWF Katowice)

Juniorzy młodsi:
1. Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
2. Bartosz Pikulski (UKS Biathlon Chorzów)
3. Fabian Suchodolski (UKS Biathlon Chorzów)

Juniorki młodsze:
1. Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)
2. Natalia Glejzner (UKS Biathlon Chorzów)
3. Barbara Skrobiszewska (MKS Karkonosze Jelenia Góra)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024