Silesion.PL

serwis informacyjny

Seris Konsalnet: bezpieczny stadion, bezpieczne imprezy masowe

W obliczu rosnących wyzwań związanych z bezpieczeństwem publicznym, firmy specjalizujące się w ochronie i zarządzaniu bezpieczeństwem odgrywają kluczową rolę.

Warszawa, 21.03.2024 – Jednym z przykładów jest Seris Konsalnet, który w ostatnim czasie aktywnie uczestniczył w ćwiczeniach w ramach projektu Safe Stadium na stadionie ŁKS w Łodzi. Inicjatywa, w której udział wzięły: obsługa stadionu, pracownicy Seris Konsalnet oraz służby mundurowe, w tym oddział kontrterrorystyczny i saperzy, stanowiła symulację realnych zagrożeń terrorystycznych. Celem było przetestowanie gotowości i efektywności procedur reagowania na incydenty CBRN (chemiczne, biologiczne, radiologiczne i nuklearne) na stadionie podczas meczu.

W trakcie ćwiczeń, pracownicy Seris Konsalnet pełnili role Kierowników ds. Bezpieczeństwa, Kierowników odcinków, Służb Informacyjnych oraz Porządkowych (stewardzi). Ich zadaniem było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa, w tym zarządzanie ochroną meczu oraz pełna odpowiedzialność za bezpieczeństwo punktów dostępowych, wybranych stref wewnętrznych i wyznaczonych sektorów trybun. Dodatkowo, ich działania miały na celu reagowanie na ewentualne zagrożenia oraz pomoc osobom poszkodowanym.

Szczególną inicjatywę pracownicy Seris Konsalnet przejęli w momencie wystąpienia symulowanego incydentu CBRN, skutecznie zarządzając sytuacją aż do przybycia służb ratunkowych. Ich zadania obejmowały m.in. odseparowanie strefy skażonej, kierowanie ewakuacją, segregację poszkodowanych, wstępną dekontaminację oraz koordynację działań z Państwową Strażą Pożarną i innymi służbami.

Podczas ćwiczeń Seris Konsalnet wykorzystał zaawansowane technologie, umożliwiające stałą obserwację sytuacji na trybunach oraz precyzyjne ustalenie ścieżki raportowania i alarmowania. To pozwoliło na szybką reakcję w momencie wystąpienia i zidentyfikowania zagrożenia. Przećwiczono procedury i zasady działania dedykowane incydentom CBRN. Wszystkie aktywności były koordynowane za pomocą protokołów komunikacyjnych ETHANE i THEN oraz komunikatora ISEMI, co znacząco zwiększało efektywność zarządzania w sytuacji kryzysowej.

Udział w projekcie Safe Stadium przyniósł dla Seris Konsalnet nie tylko możliwość przetestowania swoich procedur w warunkach symulowanego zagrożenia – mówi dr Marcin Sabat, Dyrektor Operacyjny Seris Konsalnet. – To okazja do ugruntowania wiedzy eksperckiej o zagrożeniach CBRN, metodach postępowania podczas incydentu oraz diagnozowanie podatności punktów krytycznych obiektów sportowych w kontekście takich zagrożeń.

Marcin Sabat podkreśla, że rozbudowa narzędzi analitycznych i audytorskich oraz zapoznanie z procedurami CBRN umożliwiło pracownikom lepsze zrozumienie dynamiki sytuacji kryzysowych i efektywne zarządzanie bezpieczeństwem w takich warunkach.

Po zakończeniu projektu Safe Stadium Seris Konsalnet planuje wprowadzić specjalnie opracowane rozwiązania dla swoich partnerów biznesowych, które mogą znacząco przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Inicjatywy dotyczące szkoleń, procedur, infrastruktury i wyposażenia – podwyższające poziom bezpieczeństwa Klientów Seris Konsalnet w obszarze zagrożeń CBRN – będą oferowane w ramach programu CBRN Protector®.


O firmie Seris Konsalnet

Największa firma branży bezpieczeństwa i ochrony w Polsce oraz część międzynarodowej Grupy Seris – jednego z globalnych leaderów w branży Security. Firma działa od blisko 30 lat, świadcząc usługi w każdym segmencie rynku Security: ochronie fizycznej, monitoringu obiektów stacjonarnych oraz monitoringu GPS pojazdów, a także projektowaniu i realizacji technicznych systemów zabezpieczeń. Zapewnia ochronę fizyczną ponad 3600 obiektów, a usługę monitoringu świadczy dla 66 000 obiektów stacjonarnych i 13 000 pojazdów. Wśród klientów Grupy Seris Konsalnet można znaleźć największe sieci handlowe, banki, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, obiekty strategiczne, firmy przemysłowe oraz jednostki wojskowe. Firma posiada zaawansowane zaplecze technologiczne: centralną stację monitorowania alarmów, systemy informatyczne oraz największy w Polsce dział projektowy. W skład Grupy wchodzi również spółka Seris Konsalnet Cleaning, oferująca usługi profesjonalnego utrzymania czystości dla firm.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024