Silesion.PL

serwis informacyjny

Sekretarz stanu MF: Ustawa hazardowa według najlepszych wzorów międzynarodowych

Zaczerpnęliśmy z najlepszych wzorów międzynarodowych. Dla komercji pozostawiliśmy zakłady wzajemne, zakłady bukmacherskie – powiedział w programie „Wolne Głosy” Telewizji Republika  Wiesław Janczyk, sekretarz stanu Ministerstwa Finansów.

Uporządkowaliśmy również strefy reklamy, tak żeby ta branża mogła sponsorować sport, panował w tej kwestii duży bałaganu. Firmy zagraniczne mogły w ten sposób się reklamować, polskie podmioty miały surowe ograniczenie. To zmienimy.

Bez zmiany z kolei pozostanie system podatkowy, ta nowela nie zmienia stawek podatkowych. Ważne jest również to, że kasyna pozostają dla komercji. Gry liczbowe będą dla monopolisty, tak jak było wcześniej – dodał gość programu.

 

Nowelizacja ustawy dotyczącej hazardu oznacza, że część hazardu zostanie zmonopolizowana. Podmiotem, który zmonopolizuje automaty będzie Totalizator Sportowy. Zmonopolizowany zostanie hazard poza kasynami i zakładami wzajemnymi. To co stało na ulicy, te małe saloniki, których jest teraz pełno, zostaną zmonopolizowane przez Totalizator Sportowy, podobnie hazard internetowy. Regulator, tutaj mamy do czynienia z inicjatywą legislacyjną rządu, mówi o szarej strefie.

Czytaj więcej na stronie telewizjarepublika.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023