Silesion.PL

serwis informacyjny

Savills nowym zarządca budynku Face2Face w Katowicach

Face2Face w Katowicach zachod slonca zrodlo Echo Investment

Face2Face w Katowicach zachod slonca zrodlo Echo Investment

Face2Face Business Campus, blisko pięćdziesięciotysięczny kompleks biurowy budynków w Katowicach ma nowego zarządcę. Właściciel obiektu, spółka joint venture czeskiego funduszu Investika realitní fond oraz luksemburskiego inwestora private equity Bud Holdings, powierzył zarządzanie inwestycją firmie doradczej Savills.

Face2Face Business Campus składa się z dwóch budynków oferujących łącznie 47 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, które usytuowano przy ul. Chorzowskiej, głównej arterii komunikacyjnej aglomeracji katowickiej i w bezpośrednim sąsiedztwie licznych usług i życia kulturalnego miasta, w tym sklepów, kawiarni, restauracji, hoteli, centrów medycznych. Wśród najemców kompleksu znajdują się takie firmy jak: Campgemini, Honeywell, DAZN, Orange, Medicover Polska oraz CitySpace – operator elastycznych powierzchni biurowych.

Face2Face Business Campus jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych nieruchomości w naszym portfelu w Polsce. Dokonując wyboru zarządcy dla budynku, naszym priorytetem zawsze jest zapewnienie najwyższego standardu opieki nad nieruchomością, spełniającego wszystkie potrzeby najemców” – mówi Rafał Proczek, Asset Manager, INVESTIKA.

Face2Face Business Campus dołącza do poszerzonego w 2022 r. portfela aktywów zarządzanych przez Savills, którego łączna powierzchnia przekracza obecnie milion dwieście tysięcy metrów kwadratowych.

fot. Echo Investment

W wyniku podpisanej umowy rozbudowaliśmy portfel zarządzanych nieruchomości na południu Polski o kolejny prestiżowy budynek i poszerzyliśmy nasza współpracę z funduszem INVESTIKA. Face2Face Business Campus to jeden z trzech największych projektów biurowych w Katowicach, który jest skomercjalizowany w niemal w 100%” – mówi Wioletta Nowotnik, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami biurowymi, Savills.

Savills świadczy kompleksowe usługi doradcze dla rynku nieruchomości, w tym zarządzanie nieruchomościami biurowymi, handlowymi i przemysłowo-magazynowymi. W 2022 roku firma rozbudowała swój polski portfel nieruchomości, wygrywając zlecenia na zarządzanie m.in. Sky Tower, najwyższym budynkiem we Wrocławiu oraz Widok Towers, najbardziej centralnie zlokalizowanym wieżowcem w stolicy. Firma poszerzyła również zakres swoich usług świadczonych w ramach działu zarządzania, wzbogacając je o doradztwo z zakresu ESG i wdrażając innowacyjne rozwiązania służące m.in. optymalizacji kosztów eksploatacyjnych i ocenie standingu finansowego najemców, a także wzmocniła ofertę dedykowaną sektorowi magazynowemu.

Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości. Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 700 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024